Trumpi toetajate särkidel leidub ruumi ka konkurendile. Foto: Jonathan Bachman, Getty Images/AFP/Scanpix

Hiljutiste arvamusküsitluste valguses on ajakirjaniku amet üks põlastusväärsemaid elukutseid Ameerikas.

Pole ka ime, kui meediat ärgitatakse unustama erapooletust ning tümitama hääletu enamuse uut kangelast Donald Trumpi, kirjutab The Daily Calleri veergudel vabakutseline ajakirjanik Patrick J. Walsh.

Ühtlasi rõhutatakse ajakirjanikele, kuivõrd oluline on panna põlu alla ning häbivääristada Trumpi toetajaid. Õnneks on tänapäeval saadaval alternatiivsed uudiskanalid, mis ametliku aparaadi võimu ja võimalusi õõnestavad ja nõrgestavad, jätkab Walsh.

Inimesed on väsinud ja vaevatud peavoolumeedia vulgaarsusest ning viisist, kuidas see masinavärk Trumpi hävitada üritab.

Ikka ja uuesti tekitatakse ja testitakse uusi pealkirju. Nagu poisike, kes hüüdis "Hunt!", on nad kaotamas igasugust usaldusväärsust. Sest intelligentsed inimesed saavad nüüd ise internetist järele uurida, mida ja kuidas Trump tegelikult ütles.

Kujukaks näiteks on viis, kuidas Trumpi tähelepanekutest põhiseaduse teisest parandusest tulenevate õiguste kohta sai meedia suus ähvardus tappa Hillary Clinton.

Nii üritavad nad maalida pilti Trumpist kui paariast – lämmatamaks vaba diskussiooni sellistel ülimalt populaarsetel teemadel nagu immigratsioon, töökohad ja terrorism.

Läinud nädalal läks NBC esimees Robert Greenblatt nii kaugele, et tembeldas Trumpi toksiliseks ja dementseks. ABC kommentaatori Cokie Robertsi hinnangul on aga Trumpi toetajad moraalselt määrdunud.

Arusaadavalt annab Trump tuld elitaarse peavoolumeedia pihta, kes igatseb piirideta, truuduseta ja identiteedita maailma järele.

Me ei tohi lasta pead longu, kui Trump statistika järgi väidetavalt Clintonist maha on jäänud. Sest samal ajal on tal Twitteris üksteist miljonit järgijat, staadionid tulvil tulihingelisi toetajaid ning toetajaskond suurem, kui parteidel kahepeale kokku.

Brexitit mäletate? Ka tookord töödeldi avalikkust andmetega, et "väljujad" saavad 10–15 protsendiga lüüa.

Patrick J. Walsh on avaldanud artikleid sellistes väljaannetes nagu The Wall Street Journal, Modern Age, Weekly Standard, Chronicles ja Crisis Magazine.