Allikas: Bigstockphoto.com

Kuna unistus uuest Euroopast leidis kõige ilmekama väljenduse eelmisel aastavahetusel erinevates Saksamaa linnades, siis ootame põnevuse ja tänust tulvil südametega uut aastat, mil meie kontinendile on saabumas taas sadu tuhandeid kõrgelt haritud, galantseid härrasmehi.

Loodame, et meie naisterahvad suudavad vääriliselt hinnata seda ohvrit, mida uuseurooplased on naiste südamete vallutamiseks ette võtnud, sest oma lähedaste sõjapiirkondadesse maha jätmine on kindlasti traumaatiline kogemus ning eriti habetunud lapspõgenikud on see kontingent, mis vajab erilist hoolt.

Kui aga mõni naisterahvas oma mõistmatuses ei soovi osutada hästi päevitunud tulnukatele seksuaalteenuseid, siis leidub siinses kirjatükis mõningaid nõuandeid, kuidas seda vältida. Eelkõige on parimaks ennetuseks korrektne riietus ning mõõdukus uute tuttavatega suhtlemisel, samuti mõistlik alkoholipruukimine.

Soovitused on head ka juhuks, kui mõni autute motiividega “põliseurooplane” peaks osutama mõne naisterahva suhtes ebatervet uudishimu.

Kuidas seksuaalkurjategijad oma ohvreid valivad? Rühm vangistuses viibivaid vägistajaid vastas usutluses küsimusele, milliste kriteeriumide järgi nad otsustavad, kes võib olla potentsiaalne ohver. Järgnevalt mõningaid üllatavaid fakte.

 1. Esimene asi, millele kurjategija tähelepanu pöörab, on soeng. Neile meeldib järgneda naisele, kellel on pats, juuksed puhmas või ükskõik kuidas, peaasi, et oleks võimalik juustest kinni haarata. Erandiks ei ole ka lihtsalt pikki juukseid kandvad naised. “Poisipeaga” naistele minnakse aga harva järgi.
 2. Teine, millele tähelepanu pööratakse, on riietus. Kurjategija läheb sellise naise järele, kellelt on kerge riideid ära rebida. Paljudel vägistajatel on kaasas käärid.
 3. Vaadatakse ka naisi, kes lobisevad telefoniga, sorivad oma põhjatus kotis või on sel määral hõivatud, et neile on kerge ligi hiilida.
 4. Eelkõige võetakse naisi kaasa supermarketite ja ametiasutuste parkimisplatsidelt ning avalike tualettruumide juurest.
 5. Tavaliselt püüavad kurjategijad röövitud naise viia paika, kus neid ei segata ning kust on võimalik kiirelt lahkuda.
 6. Kui te osutate kas või natukenegi vastupanu ja hakkate end kaitsma, taanduvad nad, sest mõistavad, et võite neile tõmmata ebavajalikku tähelepanu, ohvri maha vaigistamine võtab aga palju aega. Suurem osa naisterahvaid seda aga ei tee, sest kardavad ja loodavad halastusele.
 7. Intervjueeritud vägistajad rääkisid, et nad ei hakka ründama naist, kes kannab kaasas vihmavarju või mõnda muud eset, millega võib kurjategijat hoida endast eemal. Võtmekimpu nad relvaks ei pea, sest selle kasutamiseks peab olema ründajale väga lähedal. Naisterahva olulisim eesmärk on anda mõista, et teiega jändamine ei ole väärt ei aega ega pingutust.

Ettevaatusabinõud, mida on hea meeles pidada:

 1. Kui keegi jälitab teid tänaval või parkimisplatsil, vaadake talle otsa ja küsige, kui palju kell on. Või hakake rääkima näiteks ilmast. Sellisel moel näete te kurjategija nägu ning võite ta vajadusel hiljem tuvastada. Ta kaotab teie kui ohvri vastu huvi.
 2. Kui keegi läheneb teile, asetage käsi ette ja karjuge: “Seisa!” Paljud vägistajad tunnistasid, et jätavad naise rahule, kui ta hakkab karjuma ja näitab üles valmidust vastuhakuks. Ärge unustage! Nad otsivad KERGET saaki.
 3. Kui kannate endaga kaasas pipragaasiballooni, võite kallaletungijat hirmutada, hoides ballooni enda ees. See aitab vägivallatsejat talitseda.
 4. Kui keegi ründab teid, siis te ei suuda teda jõuga võita, kavalusega on see aga täiesti võimalik. Kui teid haaratakse tagant, proovige kogu jõuga lüüa küünarnukiga puusa väliskülge või kaenlaaluse piirkonda. Laske kellelgi end lüüa sellese piirkonda ning te tunnete ise, kui valus see on.
 5. Pärast esimest lööki sihtige kubemesse. Tean oma isiklikest kurbadest kogemustest, et löök “mehelikkuse” pihta on tõeliselt valus. Võib arvata, et nii te ajate kallaletungija vihaseks, ent tegelikult otsivad vägivallatsejad ohvrit, kellega ei ole probleeme. Seepärast tekitage probleeme ja tagage endale ohutus.
 6. Kui kurjategija on juba oma käe teie poole välja sirutanud, haarake teda sõrmedest, väänake neid nii palju kui saate.
 7. Ja otse loomulikult pöörake alati tähelepanu sellele, mis teid ümbritseb. Võimalusel hoiduge teiste inimeste ligi. Kui märkate imelikku käitumist – järgige oma instinkte. Võite end kujunenud situatsioonis tunda kummaliselt, ent parem on olla ettevaatlik inimese suhtes kui osutuda ohtliku inimese küüsis olevaks.

Veel mõningad soovitused:

 1. Daekwondoos peetakse kõige tugevamaks lööki küünarvarrega. Seepärast, kui te olete kurjategijale piisavalt lähedal, kasutage seda.
 2. Kui kurjategija nõuab teie käe- või rahakotti, ärge andke seda temale, vaid visake võimalikult kaugele. Kuni ta läheb seda võtma, jookske vastupidises suunas minema!
 3. Naistel on kombeks pärast lõunat, tööpäeva või poeskäiku lihtsalt autos istuda ja uurida seal tšekke või märkmeid. Loobuge sellisest harjumusest! Kurjategija võib potentsiaalsele ohvrile ligi hiilida ning tungida auto salongi, kasutades ära naisterahva hajevilolekut, ning sundida naist relva ähvardusel tulema paika, kus saab kuriteo toime panna. Niipea, kui olete istunud autosse, sulgege uksed ning sõitke sealt minema.
 4. Mõned reeglid selle kohta, kuidas istuda autosse parklas või garaažis: veenduge, et ümbruses ei ole midagi ohtlikku. Veenduge, et keegi ei ole juba teie autosse tunginud ning ei varitse teid tagumisel istmel. Tehke seda ka siis, kui istute taksosse! Kui parkisite mõne furgoonauto kõrvale või märkate, et teie auto kõrval seisvas sõidukis istub üksik meesterahvas, eriti teie auto poolses küljes, naaske töökohta või kauplusse ning paluge turvamehel end autoni saata. Parem on säilitada valvsus kui hiljem ettevaatamatust kahetseda. Pigem jätke endast mulje kui paranoikust, kui et olete varsti surnud.
 5. Kasutage alati lifti trepi asemel. Trepikojad on ideaalsed kuriteopaigad, eriti ajal, kui neid vähe kasutatakse.
 6. Kui kurjategijal on käes relv, ent te ei ole veel tema võimuses – jookske! Laskur tabab jooksvat figuuri vaid neljal juhul sajast. Isegi kui teid haavatakse, ei ole vigastus tõenäoliselt raske. Seepärast – jookske!
 7. Naistel on peen natuur ning nad kalduvad kaastundele ja haletsemisele. Lõpetage koheselt – see võib osutuda saatuslikuks! Näiteks sarimõrvar Ted Bundy oli sümpaatne, haritud mees, kes mängis alati oma ohvrite usalduslikkuse peale. Ta lonkas ning käis kepiga, paludes abi autosse istumisel. Nii rööviski ta järgmise ohvri.

Seega soovime teile ettevaatlikkust ning kainet meelt suhtlemisel! Parem olla ettevaatlik kui kahetseda!

Tõlkinud ja kokku seadnud Roland Tõnisson