Muuli ja Aavik. Fotokollaaž: Objektiiv

Kuku Raadio peatoimetaja Madis Kimmel kinnitas, et saade "Muuli ja Aavik" on määramata ajaks pausile pandud. Põhjuseks on tema sõnul viimases saates kajastatud Marko Mihkelsoni skandaal, mille käsitlemisel rikuti tema hinnangul tasakaalustatuse ja objektiivsuse printsiipi.

Postimehe endine peatoimetaja Marti Aavik kirjutas ühismeedias, et eelmisel nädalal eetris olnud saade "Muuli ja Aavik", kus teda asendas ajakirjanik Andrus Karnau, on veebist eemaldatud. "Nüüd otsustas Kuku lõpetada (ametlikumalt: peatada kuni valimisteni) terve saate," lisas Aavik.

"Meie saade oli uuringu järgi vägagi populaarne ning ilmselt oleks eelmise nädala juhtumita edasi kestnud," sõnas Aavik, viidates Marko Mihkelsoni puudutavale pildiskandaalile, mida eetris lahati. Veel nentis ta, et tal on kahju, et saade lõpeb.

"Otsustasime saate "Muuli ja Aavik" maha võtta pärast eelmise reede saadet, sest saates esitatud info oli väga mitmeti tõlgendatav," sõnas Kuku peatoimetaja Madis Kimmel ning lisas, et kogu saatesari on nüüd määramata ajaks pausil.

Kimmel ei osanud öelda, millal peaks tulema otsus saatesarja jätkamise või mitte jätkamise osas ning millises koosseisus saade taas eetrisse võib jõuda.

Saate käigus luges Kalle Muuli ette katkeid kohtule esitatud hagist, milles kirjeldati üksikasjalikult skandaali keskmes olevaid laste alastipilte. Paari päeva jooksul eemaldas Kuku Raadio võimaluse reedest saadet järelkuulata.

Kimmeli sõnul otsustati saade järelkuulamisest eemaldada pärast juristidega nõu pidamist. „Juristide nägemus oli, et selles saates olid faktid ja arvamused mitmeti tõlgendatavad," selgitas Kimmel. „Nägime ka, et saates rikuti tasakaalustatuse ja objektiivsuse printsiipi."

Kimmeli sõnul on nende raadiojaam "sõltumatu väljaanne ning püüdleb objektiivsuse ja tasakaalustatuse poole, nii nagu ajakirjandus seda tegema peaks".

"Meie vaade ja seisukoht on see, et esiteks tasakaalustatud ajakirjandusväljaandena me hoiame fakti ja arvamust ikkagi väga lahus ja selles saates see tasakaalustatuse printsiip sai rikutud ja sai sedavõrd rikutud, et otsustasime selle saatesarja täiesti maha võtta," ütles Kimmel.

Kimmeli sõnul ei olnud ta teadlik sellest, et Kalle Muuli plaanib eetris ette lugeda dokumente, mille kohta kohus on otsustanud, et need ei kuulu avalikustamisele.

Toimetas Martin Vaher