Kunstnik ja endine Tartu Ülikooli vabade kunstide professor Peeter Laurits (pildil) sõimas EKRE saadikut Peeter Ernitsat natsiks. Foto: Scanpix

Kunstnik ja endine Tartu Ülikooli vabade kunstide professor Peeter Laurits kinnitas, et sõimas pühapäevasel Kõigi Eesti Laulu kontserdil EKRE riigikogu liiget Peeter Ernitsat natsiks, vahendab Delfi.

"Jah, see vastab tõele küll," kinnitas Laurits. "Ütleme niimoodi, et meil on aastatepikkune diskussioon juba sellest ajast, kui ma Kütiorus elasin ja see oli selle jätk või osa," põhjendas ta Ernitsa natsiks sõimamist.

EKRE saadik Ernits nimetab aga sotsiaalmeedias Lauritsa juttu väga kummaliseks: "Olen Peetril kunagi väga ammu Kütiorus külas käinud ja sedalaadi jutte küll ei mäleta."

Küll aga mäletab Ernits, kuidas Peeter tal oma toonase naise Leeloga külas käis: "Meie korjasime Leeloga riisikaid ja pilvikuid, Peeter seevastu korjas üksnes punaseid kärbseseeni. Peetrile kärbseseened väga maitsevad, tänase päevani."

Kuna Eesti Päevalehe arvamustoimetus otsustas Ernitsa eilsest arvamusloost aga Lauritsa vastu esitatud süüdistuse välja jätta (kuna väidetavalt ei õnnestunud neil selle tõesust kontrollida), siis heitis Ernits toimetusele ette liigset poliitkorrektsust.

toimetus on ilmselt nn. "poliitkorrektsuse" nimel jätnud ära professor Peeter Lauritsa nime, kes mind natsiks sõimas.

Posted by Peeter Ernits on Esmaspäev, 15. aprill 2019

 

Toimetas Martin Vaher