Donald Trump Valges Majas määrusi alla kirjutamas. Foto: Pablo Martinez Monsivais, AP/Scanpix

Liberaalselt ja islamisõbralikult meelestatud tegelased ning meedia, kaasa arvatud mõned Eesti väljaanded, on raevunud Donald Trumpi otsusest kehtestada ajutine sissesõidukeeld kõrge terrorismitasemega piirkondadest saabujatele. Kuid hiljuti USAs läbi viidud telefoni- ja netiküsitlus näitas, et 57 protsenti ameeriklastest toetab Trumpi otsust.

Küsitlus, mille tellis Rasmussen Reports, tõi välja, et just nii suur hulk USA kodanikke toetab oma presidendi otsust keelata ajutiselt riiki siseneda Süüriast, Iraagist, Iraanist, Liibüast, Somaaliast, Sudaanist ja Jeemenist pärit pagulastel. Selle otsuse vastu oli 33 protsenti ja oma seisukohta ei osanud öelda 10 protsenti küsitletutest.

Niisamuti toetas 56 protsenti ajutist viisakeeldu nimetatud riikide elanikele, kuni valitsus on jõudnud välja töötada paremad terroristide avastamise meetodid. Vastu oli 32 ja vastata ei osanud 11 protsenti.

Küsitlus viidi läbi möödunud nädalal veel enne Trumpi-vastaste aktivistide korraldatud avalikke proteste. Pole teada, kas protestiaktsioonid on vähendanud või hoopis suurendanud toetust Trumpi otsusele.

Tegelikult toetas juba möödunud aasta augustis 59 protsenti ameeriklastest Trumpi valimislubadust piirata sisserändu USA-sse riikidest ja regioonidest, kus on suur terrorismioht.

Liberaalses peavoolumeedias räägitakse seoses Trumpi määrusega hüsteerilises toonis rassismist, ksenofoobiast, moslemikeelust, usulisest diskrimineerimisest jms. Eesti keeles võib sisenemiskeelu tegeliku sisu kohta lugeda siit.