Kaja Kallas. Foto: Scanpix

Sõda Ukrainas on rahulolu peaministri ja valitsuse tööga märkimisväärselt tõstnud, selgub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel läbi viidud küsitlusest.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi küsitluse kohaselt kiidab 47% vastajatest heaks, kuidas peaminister Kallas oma tööga hakkama saab ning 43% ei kiida heaks. 59% vastajate arvates teeb valitsus oma tööd väga hästi või pigem hästi.

Kahe kuuga on rahulolu peaministri tööga kasvanud 21 ning valitsuse tööga 24 protsendipunkti võrra.

Alates eelmise aasta oktoobrist küsitakse Ühiskonnauuringute Instituudi poolt regulaarselt inimeste arvamust selle kohta, kuidas saavad oma tööga hakkama peaminister ja valitsus tervikuna. Küsimused esitatakse vastajatele kord kuus ühe nädala jooksul Norstati erakondliku eelistuse küsitluses.

Peaministri töö kohta küsiti: "Kas Te kiidate heaks või ei kiida heaks, kuidas Kaja Kallas saab oma tööga peaministrina hakkama?" 47% küsitletutest vastas "Kiidan heaks", 43% "Ei kiida heaks" ning 11% ütles "Ei oska öelda".

Valitsuse töö kohta paluti öelda, kas vastaja arvates teeb valitsus oma tööd väga hästi, pigem hästi, pigem halvasti või väga halvasti? 59% küsitletutest vastas "Väga hästi" või "Pigem hästi", 35% "Pigem halvasti" või "Väga halvasti" ning 6% "Ei oska öelda".

Erakondliku eelistuse põhjal on nii peaministri kui valitsuse tööga rahul Reformierakonna, Eesti 200 ja SDE toetajad. Keskerakonna toetajad on enamuses rahul valitsuse tööga, kuid rahulolematud peaministri tööga. EKRE ja Isamaa toetajate seas on ülekaalus vastajad, kes on nii peaministri kui valitsuse tööga rahulolematud.

Rahulolu peaministri ja valitsuse tööga oli madalseisus jaanuaris, kui riigikogus ning ühiskonnas laiemalt käisid teravad vaidlused märkimisväärselt tõusnud energiahindade teemal.

Jaanuari lõpus läbi viidud küsitluses kiitis peaministri töö heaks vaid 26% ning valitsuse tööga oli rahul 35% küsitletutest. Seega on kahe kuuga tõusnud rahulolu peaministri tööga 21 ning valitsuse tööga 24 protsendipunkti võrra.

Küsitluse viis läbi uuringufirma Norstat Eesti AS.

Toimetas Markus Järvi