Postimees selgitab oma lugejaile, et Trumpi tapmine võib anda tagasilöögi. Foto: Flicr.com

Läheneva reede, 20. jaanuari valguses, mil ametivande annab USA tulevane president Donald Trump, võttis Postimees kajastada iirlaste Independenti "analüüsi" sellest, mil viisil oleks võimalik Ühendriikide uuest riigipeast peatselt vabaneda.

Eesti ajaleht näib tundvat rõõmu artikli autori Matthew Normani poolt avastatud võimalusest võtta appi USA põhiseaduse 25. klausli neljas punkt, mille alusel saaksid asepresident ja USA valitsusliikmete enamus esitada presidendile, senatile ja esindajatekoja spiikrile kirjaliku avalduse presidendi võimetuse kohta oma ametikohustusi täita.

Postimees tunneb tarvidust teavitada oma lugejaid ka Independenti hinnangust "USAs juba läbi proovitud presidendi mõrvavõtte" kohta. Siin on tegemist juba Postimehe reporteri mahlaka lisandiga.

Tuimalt tehakse eestlastele seejärel teatavaks, et tsiteeritud ajakirjaniku arvates "oleks suure demokraatia juhiks valitu mõrv liiga närvesööv ja plaani katastroofilise läbikukkumise võimalikkus väga tõenäoline."

"Seetõttu leitigi, et palju kenam viis president võimult eemaldada oleks mäss. Lisaks võtaks see kuid vähem aega kui ametlik umbusaldamine," võtab Postimees uudise kokku.

Independentis ilmunud kirjutises käis kogu tapajutt tegelikult teema ümber, et Trump laseb maailma tuumarelvaga õhku ja salateenistus ehk "eemaldaks ta planeedilt," kuni see veel eksisteerib.

Samal ajal on Trump ikka ja jälle näidanud üles soovi vältida (tuuma)konflikti Venemaaga, mida tema eelkäija näib aga norivat viimase hetkeni.