Isamaalasest riigikogu liige Viktoria Ladõnskaja-Kubits. Foto: Erik Peinar/riigikogu

Isamaalasest riigikogu liige Viktoria Ladõnskaja-Kubits kutsub üles parlamendi saadikuid abielureferendumi eelnõud sisejulgeoleku kaalutlustel tagasi lükkama juba selle esimesel lugemisel, vahendab Postimees.

"Tõusetub ka reaalne julgeolekurisk. Järgmise poole aasta jooksul me näeme polariseerimist, emotsionaalsust ja lõhestamist, mida me ei ole näinud ammu. Küsitluse alla minev teema on paljude jaoks isiklik ja must-valge. See on eeldus selleks et mõlemad pooled hakkavad aktiivselt panustama oma seisukohtade kaitsmeks ja teise poole vastandumiseks. Võidurelvastumine käib mõlemalt poolt ja see saab olema mäng inimeste emotsioonidel. Ja ainult väga lühinägelik poliitik ei aima, et ühiskondlikud pinged kasvavad, mis viibki lõhestatud ühiskonna tunnetusteni," kirjutab Ladõnskaja oma arvamusloos.

"Ja lõhestatud ühiskond on lihtne saak  igasugu riigivastaste operatsioonide läbi viimiseks. Suure eesti rahva küsitluse teema all tuuakse meile sisse trooja hobune," kardab ta.

Ladõnskaja sõnul ootab meid ees väga ohtlik poliitiline mäng, mille tagajärjel võime jõuda moraalse pankrotini. Aga tema hinnangul pole veel hilja öelda parlamendi tasemel sellele ohtlikule mängurlusele "ei".

"Kutsun üles parlamendi saadikuid sõltumata sellest, kas nad on opositsioonis või koalitsioonis, lükkama abielureferendumi eelnõu tagasi kohe esimesel lugemisel. Sest oma riigiga ei mängita," on Ladõnskaja resoluutne.

Toimetas Martin Vaher