Kuus Ameerika Ühendriikide Florida osariigi lapsevanemat saatsid Covid-19ga hirmutamise põhjusel laste koolis kantud maskid laborisse uurida. Tulemused on hirmuäratavad ja ainukene haigus, mida maskidelt ei leitud, oli Covid-19, vahendab Karol Kallas.
Maskikandmise kohustust on õigustatud mitmeti ja üheks põhjenduseks on, et kui sellest ehk kasu polegi, siis pole maski kandmisest ka kahju. Konservatiivse uudistekanali Townhall ajakirjanikud osutavad ühele uuringule, milles leiti, et koolides, kus õpilastelt nõuti maski kandmist, oli nakatumise määr võrreldes maskideta koolidega 37 protsenti kõrgem. Mai lõpus avaldatud Louisville'i Ülikooli uuringus leiti, et maskikandmine ei vähendanud Covid-19 levikut mitte kuidagi. Mitmetes teadusuuringutes või nende kokkuvõtetes on leitud, et maski kandmisest Covid-19 ajal oli ainult kahju, kasu pole teaduslikult tõestatud ja maski kandmisel on kauakestvad negatiivsed sotsiaalsed ning tervisele halvad tagajärjed.
Grupp Florida osariigi Gainesville'i lapsevanemaid saatis viis erineva lapse ja ühe täiskasvanu kantud maski laborisse uurida. Laboriuuringud näitasid, et viis maski oli saastunud bakterite, parasiitide ja seentega. Kolmelt maskilt leiti ohtlikke patogeenseid ja kopsupõletikku tekitavaid baktereid. Maskidelt ei leitud ühtegi viirust, sealhulgas Covid-19, kuigi kasutatud uuringumeetod oli selleks sobiv.
Laste maskidelt leiti üksteist äärmiselt ohtlikku patogeeni:
• Streptococcus pneumoniae (kopsupõletik)
• Mycobacterium tuberculosis (tuberkoloos)
• Neisseria meningitidis (meningiit, sepsis)
• Acanthamoeba polyphaga (keratiit ja granulomatoosne amööbiline entsefaliit)
• Acinetobacter baumanni (kopsupõletik, vereringe nakkused, meningiit, antibiootikumiresistentsed urinaaltrakti nakkused)
• Escherichia coli (toidumürgitus)
• Borrelia burgdorferi (põhjustab puukborrelioosi)
• Corynebacterium diphtheriae (tüüfus)
• Legionella pneumophila (legionelloos)
• Staphylococcus pyogenes serotüüp M3 (suure suremusmääraga nakkused)
• Staphylococcus aureus (meningiit, sepsis)
Kolmelt maskilt leiti kas üks või rohkem kopsupõletikku põhjustavat bakteritüve. Kahelt maskilt leiti kas üks või rohkem meningiiti põhjustavat bakteritüve. Kaks maski olid saastunud ohtlike antibiootikumiresistentsete bakteriaalsete patogeenidega.
Lisaks neile leiti ka vähem ohtlikke haigusetekitajaid, sealhulgas selliseid, mis põhjustavad palavikku, haavandeid, aknet, seenhaigusi, streptokokki, parodontiiti, Kaljumägede täpipalavikku ja veel hulka patogeene.
Uuritud maskid olid enne kandmist kas uued või värskelt pestud ja neid oli koolis kantud viis kuni kaheksa tundi, peamiselt 6–11 aastaste laste poolt. Ühte maski oli kandnud täiskasvanu.
Testitulemuste kontrollimiseks kasutati ühe lapse koolis kantud t-särki ja kandmata maske. Mõlemalt patogeene ei leitud. T-särgilt leitud proteiinid ei ole inimesele ohtlikud ja neid leidub ka juustes, nahal ning mullas.
Uuringu viis läbi Florida Ülikooli massispektromeetria uuringute ja õpingute keskus.
Allikas: Townhall.com
Tegemist ei ole teadusuuringuga. Teaduse mõistes saab midagi kindlalt väita ainult "pimedate" laboriuuringutega. Mille pärast on pealkirjas kasutatud sõna "võib". Samas on teada, et suur osa 20. sajandi alguses Hispaania gripi pandeemia ajal surnud inimestest heitis hinge "tänu" pikast kandmisest reostunud maskilt patogeenide sissehingamisest põhjustatud kopsupõletikule.