Demonstrandid Dublinis on tõstnud oma rusikad ja hääled ning nõuavad sündimata lapsi kaitsva "kaheksanda paranduse" tühistamist. Foto: Clodagh Kilcoyne, Reuters/Scanpix

Läinud laupäeval protestiti Dublinis, Berliinis, Londonis ja Melbourne'is Iirimaa rangete abordiseaduste vastu, vahendab The Daily Caller.

Iirimaa on seisnud kui kalju sündimata laste õiguste eest. 1983. aastal võttis Iirimaa vastu põhiseaduse kaheksanda paranduse, millega tagatakse "sündimata laste õigus elule ning, austades ühtlasi emade võrdset õigust elule, garanteeritakse seadustega selle õiguse austamine ja kaitsmine."

Nimetatud paranduse ongi "naiste vabaduste" eest võitlevad aktivistid sihikule võtnud ning kasutavad Twitteris teemaviidet #repealthe8th ehk "tühistage kaheksas".

Nagu ütles Reutersile Dublinis meeleavaldusel osalenud Iiri lasteminister Katherine Zappone, võib referendumit abordiseaduste üle oodata juba tuleva aasta lõpus.

Alles septembri alguses paljastas DCLeaks.comi dokumendileke, et miljardär George Soros on intensiivistanud oma globaalset tegevust abordi propageerimiseks kõikjal maailmas ning seadnud eesmärgiks tühistada kolme aastaga elupooldavad seadused katoliiklikes maades.

Sorose Avatud Ühiskonna Fondi sisedokumendid kõnelesid kavatsusest anda avalöök Iirimaal, mis läheks käiku kui mudel sündimata laste elu kaitsvate seaduste lammutamiseks "teistes tugevalt katoliiklikes maades."

Dokumendist võis lugeda, et võit Iirimaal võiks mõjutada "näiteks Poolat ning tõestada veenvalt, et muutus on võimalik isegi ülimalt konservatiivsetes paikades."

Plaan oli rahastada heldelt abordi eest seisvate ühenduste tööd Iirimaal, et nood saaksid "teha kollektiivselt kampaania korras tööd tühistamaks Iirimaa (kaheksandat) põhiseaduse parandust."