Läti parlamendisaadik Aldis Gobzems politsei haardes. Foto: ekraanitõmmis

Läti politsei pidas eile Tukumsi linnas kinni Läti seimi liikme Aldis Gobzemsi, vahendab ERR.

Gobzems saabus Tukumsi linna, et võtta seal osa meeleavaldusest, mis oli plaanitud kohaliku Lidli poe juures. Vahistamine toimus üle tee asuvad bensiinijaamas, kirjutab ERR. 

Sotsiaalmeediasse postitatud videost on näha, et kuidas parlamendisaadik viiakse politseiautosse. Parlamendisaadik osutas vähest vastupanu, samuti on videost näha, et Gobzemsil pandi käed enne politseiauto kongi panemist raudu ja politsei käitus temaga üsna jõuliselt. 

Parlamendi õigusbüroo juht Dina Meistere ütles ERR vahendusel, et "parlamendiliikme saab vahi alla võtta vaid parlamendi nõusolekul."

Läti politsei teatas, et esmaspäeval toimus Tukumsis koosolek, mis rikkus koosolekute, rongkäikude ja pikettide seadust. Vastavalt seadusele peeti isik kinni ning viidi selgituste andmiseks politseijaoskonda. Politsei sõnul olla nad kutsunud ürituse korraldajat viivitamatult haldusrikkumist lõpetama, kuid Gobzems keeldus seda tegemast. 

Parlamendisaadik vabastati politseijaoskonnast nelja tunni pärast "Mul ei ole kaebusi. Ma ei kirjutanud millelegi alla. Ma ei tea, miks mind üldse kinni peeti," vahendab LSM.lv Gobzemsi poolt Läti televisioonile antud intervjuud. 

Politsei alustas menetlust ka paljude teiste osavõtjate suhtes, kirjutab LSM.lv.

Toimetas René Allik