Lõunanaabrid karmistavad vaktsiininõuet. Foto: Bigstockphoto

Läti valitsus otsustas teisipäeval karmistada vaktsineerimiskohustust, sätestades selle kõikidele haridustöötajatele ning tervishoiu- ja sotsiaalvaldkonna töötajatele, vahendab ERR.

Alates 15. novembrist ei saa Lätis vaktsineerimata õpetajad oma tööd enam edasi teha, põhjuseks eilne Läti valitsuse otsus viia sisse COVID-passi nõue kõikidele haridustöötajatele. Kuni 11. novembrini on vaktsineerimata õpetajatele hetkel töötamise eelduseks olev testimine tasuta, 11. novembrist kuni 15. novembrini tuleb selle eest õpetajal ise maksta. 

Vaktsineerimise kohustus hakkab kehtima ühtlasi ka tervishoiu- ja sotsiaalvaldkonna töötajatele.

ERR korrespondent Ragnar Kond ütles eilset uudist kommenteerides, et praegu pole samas ka seadust, mille alusel vaktsineerimisest keelduv töötaja lahti lasta. Seetõttu on tekkinud omajagu segadust ja Läti valitsus püüab vastavad regulatsioonid kiirkorras välja töötada. 

Läti valitsuse teisipäevane otsus näeb ühtlasi ette, et alates 11. oktoobrist tuleb kõiki teenuseid pakkuda nn turvalises keskkonnas, mis tähendab koroonapassi või negatiivse testi nõuet. Erand kehtib ainult hädavajalikele teenustele, nagu posti- või meditsiiniteenus. 

"Turvalise keskkonna" nõue laieneb ka jaekaubandusele. Ragnar Kondi sõnul võidakse kauplustes viia sisse eraldi rohelised, kollased ja punased tsoonid ning kauplustes saavad hakata vabalt käima vaid need, kes on vaktsineeritud või kes on haiguse läbi põdenud. 

Toimetas René Allik