Inimesed Venemaa presidendi Vladimir Putini, Prantsusmaa presidendiks pürgiva Marine Le Peni ja USA presidendi Donald Trumpi pildi taustal viimase ametisseastumise ajal korraldatud üritusel Moskvas 20. jaanuaril. Foto: Vassili Maksimov, AFP/Scanpix

Peamiselt islamit ja immigratsiooni puudutanud intervjuus CBS Newsi saatele 60 Minutes pidi Prantsusmaa presidendikandidaat Marine Le Pen puudutama ka Venemaa teemat, kes tema hinnangul ei kujuta endast Euroopale ohtu.

Juhatades Venemaa küsimuse sisse konstateeringuga, et Le Pen on sarnaselt USA presidendile Donald Trumpile asetanud küsimärgi alla NATO rolli ning propageerib lähedasemaid sidemeid Venemaaga, näitas intervjueerija – CNNi veteran Anderson Cooper – hakatuseks kaadrit Vladimir Putinist ja sõjaväeparaadist Punasel väljakul.

Stseen muutus ning Le Pen seisis silmitsi küsimusega: Kuidas on lood sellega, et te imetlete Venemaad, Vladimir Putinit?

Marine Le Pen: Kuulge. Ma ei ole mingi fänn rokk-kontserdil, saate aru. Ma olen ühe suure rahva poliitiline liider. Mind huvitavad Prantsusmaa huvid.

Anderson Cooper: Te ei usu, et Venemaa on oht Euroopale?

Marine Le Pen: Ma ei usu seda üldse. Ma arvan, et see on suur pettus.

Anderson Cooper: Invasioon Ukrainasse… Krimmi invasioon?

Marine Le Pen: Las ma ütlen teile, mis on ohuks Euroopale. See on külma sõja pidamine Venemaa vastu ning Venemaa lükkamine Hiina käte vahele. See on oht Euroopale.

Anderson Cooper: Te ei arva, et Vladimir Putin, kuigi ta on tapja, on, et ta on oht Prantsusmaale, teistele selles piirkonnas?

Marine Le Pen: Ei, ma ei usu, et see nii on. Vladimir Putin pole teinud midagi, mis viiks mind sellise järelduseni.

Seejärel informeeritakse kuulajaid vahemärkusena, et Le Peni vaated Venemaale ja Vladimir Putinile on luubi all, kuna üks Vene pank laenas talle partei rahastamiseks üle 11 miljoni dollari.

Anderson Cooper: Teie kriitikud ütleksid, et see mõjutab teie arvamust Venemaast.

Marine Le Pen: Miks peaks see mind mõjutama? Kui sa laenu võtad, mis muud kohustust sul siis on kui see lihtsalt tagasi maksta? Muud kohustust sul ei ole. Kui te teate mõnda Ameerika panka, kes tahaks mulle raha laenata, siis igal juhul, sest ma siiamaani otsin rahastust. Eriti kuna Prantsuse pangad, poliitilistel põhjustel, on keeldunud meile kampaania jaoks raha laenamast.

Vaata intervjuud tervikuna siit. Le Pen vastab prantsuse keeles, tema vastused on inglise keeles "peale loetud".