Prantslaste valik: globalist Emmanuel Macron või rahvuslane Marine Le Pen.

Prantsusmaa presidendivalimistel teise vooru pääsenud Marine Le Peni hinnangul sõltub edasisest, kas Prantsusmaa jääb ellu või mitte.

Le Pen kutsus kõiki Prantsusmaa patrioote toetama teda teises voorus Emmanuel Macroni vastu, keda ta nimetas praeguse ebapopulaarse sotsialistist presidendi François Hollande'i pärijaks.

Nüüd ootab ees lahing globalismi pooldajate ja vastaste vahel, vahendab Rahvusrinde liidrit Breitbart.

7. maiks määratud teise vooru eel meenutas Le Pen oma toetajatele, et tema peamiseks prioriteediks presidendina oleks kaitsta Prantsuse rahvast, taastada riigis kord ning juurida välja islamiterror.

"Meie maad ohustab metsikut sorti globalisatsioon," hoiatas Le Pen. "On aeg vabastada Prantsuse rahvas ülbe eliidi käest, kes tahab meile ette kirjutada, kuidas käituda."

Le Pen lubas kaitsta Prantsuse rahvast ning taaskehtestada oma esimese meetmena riigipiirid.

Le Peni rivaal teises voorus, endine Rothchildi pankur ning sotsialistlikus valitsuses Prantsuse majandusministri ametit pidanud Macron on islamiterrori suhtes leplikult meelestatud ning rahvale selgitanud, et "see on nüüd aastateks osa meie igapäevasest elust."

Macron on teravalt kritiseerinud Le Peni ettepanekut arreteerida radikaalsed islamistid, kuna tema arvates on luureteenistustel targem neid vabaduses "jälgida."

Ühtlasi on Macron ärritunud Le Peni väite peale, et tema juhtimise all oleks Prantsusmaa vältinud viimase viie aasta jooksul toimunud suuri terrorirünnakuid.

"Null riski pole olemas," toonitas Macron. "Me elame ja jääme alati elama terrorismiohuga."

Prantsuse presidendivalimiste teine voor toimub 7. mail. Kõikide võrdlevate küsitluste valguses võidab valimised kindlalt Macron.

Kontrast kujuneb teravaks, kuna Macron pooldab nii Euroopa Liitu kui globalismi, Le Pen aga tahab sulgeda piirid ning loobuda eurost.

Sellist valikut arvestades võib Le Peni taha koonduda ka Prantsusmaa poliitilise maastiku vasakpoolsem serv. Nn peavool lubab koonduda Le Peni blokeerimiseks Macroni taha.