Möödunud aasta 17. jaanuari vaade Prantsusmaa Calais' migrandilaagrile, kust on katsutud kõiki võimalusi kasutades üle mere või selle alt Inglismaale pääseda. Foto: Malachy Browne, Wikimedia Commons

Endine Rothschildi pankur ja paljudele ootamatult presidendiks pürgida otsustanud Emmanuel Macron on veendunud, et immigrandid on Prantsusmaa jaoks head ning uuendavad ühiskonda "värskete loovuse ja innovatsiooni pursetega."

Ühtlasi on establishmenti kandidaat kindel, et probleemidel migrantide kogukondades ei ole massilise migratsiooniga mitte midagi pistmist.

Pigem on probleemide põhjuseks, et Prantsusmaa ei ole osanud migrante nagu kord ja kohus integreerida, selgitas Macron.

Samuti tuleb inimestel aru saada, et massimigratsioon on "kõigi tänapäeva demokraatiate reaalsus."

Ja seepärast "me ei tohi oma kaaskodanikele valetada – immigratsioon pole miski, mida me saaksime vältida."

Ja prantslastel tuleb olla tänulikud, sest sisseränne riiki loob "majanduslikke, kultuurilisi ja sotsiaalseid võimalusi."

Läinud nädalal hoiatas sotsioloog ja kirjanik Mathieu Bock-Côté, et Macron on "kõige selle kehastus, millest Prantsusmaa lahti tahab saada."

"Ülemäärane globalism ja kultuuriline pahempoolsus on vastuolus püüdlustega, mis paistavad lähtuvat meie maa sügavustest," kirjutas ta Le Figaros.

Hiljuti paljastas Wikileaks, et Macron tegi mullu koostööd USA presidendiks kandideerinud kuid šokeeriva kaotuse osaliseks saanud Hillary Clintoniga.

Emmanuel Macron aastal 2014. Prantsuse majandusministrina ajakirjanikele poseerimas. Foto: Flickr.com