Prantsuse sotsialistist peaminister Manuel Valls. Foto: Patrick Kovarik, AFP/Scanpix

Prantsuse sotsialistist peaminister Manuel Valls hoiatas, et kui Rahvusrinne võidab piirkondlike valimiste teise vooru, võib Prantsusmaa sattuda kodusõtta. Seetõttu kutsus Valls vasakpoolsete erakondade toetajaid hääletama hoopis paremtsentristide poolt, et Le Peni täielik võit ära hoida.

“Me oleme jõudnud ajaloolise hetkeni, kui meie riigi ees seisab valik kahe võimaluse vahel. Üks variant on paremäärmuslus, mis tähendab sisuliselt lõhestumist. Lõhestumist, mis võib viia kodusõjani,” rääkis peaminister Manuel Valls ja lisas: “On ka teistsugune nägemus – see on Vabariik ja selle väärtused.”

Rahvusrinde juht Marine Le Pen teatas vastuseks, et peab Vallsi väljaütlemisi “deliiriumit meenutavaks sonimiseks”.

“Ma tuletan peaministrile meelde, et Prantsusmaa vastu peavad praegu sõda islamifundamentalistid, keda Sotsialistlik Partei on lutipudelist toitnud,” lausus Le Pen.

Rahvusrinne sai eelmisel pühapäeval toimunud Prantsusmaa piirkondade valimiste esimeses voorus ligi 28 protsendi näol suurima toetuse. Teine voor toimub 13. detsembril ning konkurents esikoha pärast on väga tasavägine. Le Peni võimalik valimisvõit vaid kaks aastat enne presidendivalimisi on pannud Prantsusmaa poliitilise peavoolu šokilainetusest mäslema.

Loe lähemalt siit ja siit.