Foto: Bigstockphoto.com

Vilniuses toimub täna "Suur perekondade marss" – üritus, millest osavõtjad protesteerivad radikaalse feminismi ideoloogilisi positsioone jõustava Istanbuli konventsiooni ratifitseerimise ja teiste initsiatiivide vastu, mis on suunatud loomuliku perekonna ja kristliku moraali normide vastu.

Tegemist on suurüritusega, millest oodatakse osa võtma rohkem kui seitse tuhat inimest.

Hommikul startisid Vilniuse poole rahvuslipudega ehitud autokolonnid paljudest Leedu linnadest. Üks kõnealusele suurüritusele sõitnud kohalik selgitas Objektiivile, et paljudes tee peal olevates asulates seisid maantee kõrval inimesed lippude ja plakatitega, väljendades "Suure perekonna marsi" osavõtjatele oma toetust ja solidaarsust nendega.

Marssi lõppüritus toimub kell 18.00 Vilniuse lauluväljakul – Vingio pargis, kuhu on planeeritud kontsert ja sõnavõtud.

"Kaitseme meie perekondi, meie lapsi, noori, lasteaedu ja koole sooideoloogia propageerimise pealetungi eest. Avaldame ühemõttelise protesti sõna- ja veendumusevabaduse vastu suunatud Istanbuli konventsiooni plaanitava  ratifitseerimise vastu […]  Leedu ei lase mitte kunagi vähemustel peale suruda meie ühiskonnale vastuvõetamatut eluviisi, ei lase mõnitada rahvuslikke traditsioone ja ei loobu kristliku tsivilisatsiooni aluseks olevast moraalist, mille vundament on austus inimloomuse vastu," rõhutavad ürituse korraldajad Leedu Perede Liidust.

Tähelepanuväärselt ütles Leedu peaminister Ingrida Šimonite, et tema arvates Vilniuse omavalitsus ei oleks pidanud marsi läbiviimist lubama ja et mitmete marssi pooldajate väljaütlemised meenutavad viha ja vaenu õhutamist.

Samas Vilniuse võimud ei pidanud võimalikuks ürituse läbiviimist vaatamata koroonapiirangutele keelata – marsi lunamise põhjenduseks selgitati, et inimestel peab olema võimalus poliitilist protesti väljendada ja protestiaktsiooni keelustamine või takistamine oleks piiranguna ebaproportsiooniline.

Toimetas Varro Vooglaid