Facebooki töötajad marssimas New Yorgi LGBT-paraadil 2016. aasta 26. juunil. Foto: Scanpix

ÜRO Inimõiguste Nõukogu ja "globaalse LGBT+ ärivõrgustiku" Out Leadership taktikepi all on enam kui 50 suurettevõtet kirjutanud alla avaldusele, millega mõistavad hukka USA presidendi Donald Trumpi plaani kaitsta ameeriklaste kodanikuõigusi transsoolisuse ideoloogia eest, millest tulenevalt on igaühel riigis bioloogilisest reaalsusest sõltumatult õigus muuta oma juriidilist sugu.

Allkirjad koguti reaktsioonina The New York Timesile lekitatud dokumendile, mille kohaselt võib USA justiitsministeerium peatselt otsustada, et ametiasutustel tuleb järgida meeste ja naiste ning poiste ja tüdrukute sugupoole õiguslikul dokumenteerimisel bioloogiat.

Teatavasti võimaldab apelleerimine eelmise presidendi Barack Obama poolt propageeritud sooideoloogiale muuta inimestel oma sugu sõltumatult bioloogilisest reaalsusest ning lüüa "identiteedist" lähtuvalt kaasa spordivõistlustel, siseneda tualettidesse ja haiglatesse, käia võimlates duši all või osaleda sõjaväeteenistuses.

Firmad väljendavad jõuliselt solidaarsust LGBT-inimestele ja transsoolistele spetsiifiliselt, keda nende väitel on Ameerikas "miljoneid".

"Transsoolised inimesed on meie armastatud pereliikmed ja sõbrad, ning meie hinnatud tiimiliikmed," kirjutavad firmad ning kinnitavad, et kõik "mis kahjustab transsoolisi inimesi, kahjustab ka meie ettevõtteid."

Teiste hulgas kirjutasid avaldusele alla Apple, Amazon, Deutsche Bank, Facebook, Google, IBM, JPMorgan Chase, Levi Strauss, LinkedIn, Microsoft, Nike, PepsiCo, Coca-Cola, Twitter ja Uber.

Täieliku nimekirja ja sõnumi tervikuna leiate siit.

Mengele-Marcuse stiilis inimkatsed Eesti laste peal juhtuda ei tohi