Teksasest saabuvaid sisserädnajaid tervitavad Port Authority bussiterminalis vabatahtlikud, 18.05.2023 Foto: Scanpix

Demokraadist linnapea Eric Adamsi sõnul elavad pea pooltes New York City hotellitubades sisserändajad ja sealhulgas ebaseaduslikult riiki saabunud isikud. Elamise maksavad kinni linna maksumaksjad.

New York on koos mitmete teiste demokraatide juhitud suurlinnadega kuulutanud ennast ebaseaduslike sisserändajate pühapaiga linnaks (sanctuary city), mis tähendab, et föderaalvõimudel pole voli sinna jõudnud seadusevastaselt riiki saabunud inimesi kodumaale tagasi saata. Demokraadid avasid peale 2020. aasta valimisvõitu riigi piirid massisisserändele ja alates 2021. aastast on USAsse tunginud hinnanguliselt vähemalt kaks-kolm miljonit sisserändajat. Lõunaosariigid, mille seast paistab silma Texas, ei soovi sisserändajatega seotud kulusid enda kanda võtta ja sõidutavad nood bussidega, kohati ka lennukitega, demokraatide pühapaiga linnadesse. Alates 2022. aasta kevadest on nii New Yorki jõudnud ligi 70 000 piiriületajat, vahendab Breitbart

Roosevelt Hotel Foto: newyorkaktuell.nyc

Sisserändajate majutamiseks on New Yorkis hõlvatud 85 hotelli, mis läheb maksumaksjatele aastas maksma miljardeid dollareid. Hiljuti tehti teatavaks kava, et sisserändajaid hakatakse majutama lisaks Manhattanil asuvas kuulsas Roosevelti hotellis, mille eest makstakse aastas 75 miljonit dollarit.  

Samas pole demokraatide linnavõim massilise sisserändajate saabumisega sugugi rahul ja nõuab inimeste üle riigi laiali jagamist.

Eric Adams (mikrofoniga) Foto: Scanpix

Adamsi sõnul lähevad ebaseaduslikud sisserändajad linnale päevas maksma viis miljonit dollarit.

Päevas saabub linna kuskil 900 sisserändajat.

Toimetas Karol Kallas