Endine IRLi esimees Margus Tsahkna tutvustamas Eesti 200 pikka plaani. Foto: Scanpix

Poliitiline liikumine Eesti 200 otsustab teisipäeval, kas muutuda erakonnaks või mitte. Liikumise tegevjuhi Henrik Raave sõnul saab olema tegemist tõenäoliselt Eesti ajalugu muutva sündmusega.

"SALAJANE! Teisipäeva õhtul kell 18:00 toimub Eesti 200 MTÜ liikmete esimene suur ja tõenäoliselt Eesti ajalugu muutev kokkusaamine. See leiab aset meie uues ja suures kontoris, mille asukoha saavad teada vaid liikmed. Ka kutsutud saavad olema AINULT liikmed," kirjutas Henrik Raave Facebookis.

Suve hakul rääkis Raave, et Eesti 200 tahab muutuda sügisel paremvasaktsentristlikuks liberaalkonservatiivseks erakonnaks.

"Meie ideed asuvad nii paremal, vasakul kui tsentris, me oleme nii liberaalsed kui konservatiivsed," ütles Raave toona portaalile Delfi.

Eesti 200 liige Igor Taro ütles ERRile, et erakonna registreerimiseks vajalikud 500 liiget ei ole veel täis, ent palju aega enam vajaliku piiri ületamiseks ei lähe.

Uue erakonna asutamise plaani peab ka endine Vabaerakonna esimees Artur Talvik, kes sihib 25 kohta riigikogus. Liikumisest Eesti 200 eristab Talviku kavandatavat parteid viimase sõnul see, et esiplaanile seatakse keskkond ja kavatsetakse jõuliselt võidelda etableerunud parteipoliitika, bürokraatia ja regulatsioonide vastu.