Tuulepea? Briti välisminister Boris Johnson lobises eile välja, et nn Assadi keemiarünnak on tõestamata. Foto: Scanpix

Suurbritannia välisminister Boris Johnson oli eile sunnitud tunnistama, et Bashar al-Assadi ja Venemaa väidetav süü Idlibi keemiarünnakus on uurimata ja tõestamata.

"Kui me leiame tõendeid nende vastu, kes on olnud vastutavad… süürlaste ja, tõepoolest, venelaste vastu, kes on seda [keemiarünnakut] koordineerinud, siis, ma arvan, et oleks absoluutselt õige, et tulevad sanktsioonid," võib kuulda Johnsonit ütlemas The Telegraphi vastava uudise alguses kõlavas videos.

"…Me tahame samuti nüüd näha OPCW ehk Keemiarelvade Keelustamise Organisatsiooni uurimise tulemusi," ütles Johnson keset olukorda, kus USA on juba tegutsenud ning Lääs Donald Trumpi poolse pommitamise üksmeelselt heaks kiitnud, "kelle töö on tuvastada, mis täpselt juhtus … ja siis… siis me loodame, et on võimalik [kehtestada sanktsioonid] … kui me saame tõendeid – kui me saame tõendeid – et need, kes vastutavad nende keemiarelvade vallapäästmise eest… neid tuleks sanktsioneerida… Mitte ainult Süüria kindralid, vaid kui me suudaksime näidata nende, nende Vene ohvitseride osavõttu (või kaassüüd, ingl. k. complicity), kes aitasid kaasa Süüria sõjalisele operatsioonile, siis peaksid nemad ka olema sanktsioneeritavad," ütles Johnson (TruNews, kuulata alates 1:44).

Eesti välisminister Sven Mikser jõudis eile teatada, et Eesti on valmis töötama Venemaale täiendavate sanktsioonide kehtestamise nimel.

"G7 riikide välisministrite kohtumisel Süüria keemiarünnaku järelkajana Venemaa vastu uute sanktsioonide kehtestamise üle üksmeelt ei saavutatud," vahendab Postimees Briti ajalehte Independent ning toonitab sama teemat puudutava tasulise loo pealkirjas, et "sanktsioonid Venemaale ei ole päevakorrast maas."

Suurbritannia endine suursaadik Süürias keeldus korrutamast propagandaloosungeid