Londoni linnapeaks kandideeriv tööerakondlane ja moslem Sadiq Khan. Foto: Hannah McKay, Reuters/Scanpix

5. mail toimuvatel Londoni linnapea valimistel ennustatakse võitu tööerakondlasele ja ühtlasi tõsiusklikule moslemile Sadiq Khanile, kes palvetab islami reeglite kohaselt viis korda päevas ja peab ramadaani ajal paastu.

Sadiq Khan ütles väljaandele Politico, et London on otsekui majakas kogu ülejäänud maailma jaoks – see on linn, kus mitte ainult ei sallita erinevust, vaid austatakse ja väärtustatakse seda.

Kuna Londoni linnapea valivad ametisse linnaelanikud, on Sadiq Khan õhutanud tema kampaanias osalevaid vabatahtlikke minema tänavatele, kirikutesse, mošeedesse ja sünagoogidesse ning on uhke selle üle, et tema poolt hääletavad erineva usulise või muu taustaga inimesed.

Üle 40 protsendi Londoni elanikkonnast kuulub etniliste vähemuste hulka – Ühendkuningriigis on see suhtarv tervikuna 16.

Küsitluste järgi on Londoni elanike seas populaarsem Pakistani päritolu bussijuhist sisserändaja poeg Sadiq Khan kui konservatiivide linnapeakandidaat, miljonärist juudi rahamehe poeg Zac Goldsmith.

Londoni praegune toorist meer Boris Johnson, kes on ühinenud Euroopa Liidust väljaastumist taotleva kampaaniaga, on olnud linnapea ametikohal kaks ametiaega.