Ühenkuningriigis on sooneutraalsete vormidega jõutud kõige kaugemale haridussüsteemis. Pildil Walesi koolipoiste väljaastumine, kellel ei lubatud palava päevaga kanda lühikesi pükse. Foto: englishdemocrats.party

Ühendkuningriigi suurim politseijõud peab isekeskis aru, kas 2023. aastast peaks minema üle sooükskõiksetele vormidele.

Kui hiljuti võeti Ühendkuningriigi poitseijõududes kasutusele vikerkaarevärvides politseiautod, siis peatselt võib juhtuda, et ilmavõrgus toime pandud vihakõne kuritegusid kihutatakse Metropoli politseis (Metropolitan Police) lahendama sooneutraalses vormis, vahendab päevaleht The Sun

Algatuse põhjuseks on Ühendkuningriigi kohtus hiljuti mittebinaarse sooga inimeste kasuks langenud otsus. Arvatakse, et politseijõud võivad rikkuda sellega, et ei paku mittebinaarsetele ja voolava sooga inimestele erinevast soost vormirõivaid, Ühendkuningriigis 2010. aastal vastu võetud võrdsuse seadust

Londoni politsei otsusel võib olla mõju nii sõjaväele kui teistele turva- ja jõustruktuuridele, kus kantakse eraldi meeste ja naiste vorme.

Uute vormide teemal on Metropoli politsei algatanud oma 30 000 ohvitseri seas küsitluse.

Üks ohvitser, kes nimetab ennast Alex Blue'iks, tegi ettepaneku, et uued vormid võiksid olla sellised, mis ei oleks valmistatud spetsiaalselt meestele või naistele. 

Ühe ohvitseri sõnul on tänased vormid kaudselt diskrimineerivad. Mees- ja naispolitseinikud kannavad täna erinevaid mütse ja kaelasidemeid. Mehed kannavad kiivreid, vormimütse ja lipse ning naised kõvakübaraid ja kravatte. 

Võrdsuse aktivist Peter Tatchelli sõnul peaksid tulevased vormid olema kõigile ühesugused, sest "erinevad politseinike vormid on seksistliku mineviku pärand".

Metropoli politseijõudude kehtiv leping vormide õmblejaga lõpeb 2023. aastal ja uute vormide tellimisel arvestatakse sooneutraalse riietuse teemal politseinikelt saadud tagasisidega.

Toimetas Karol Kallas