Moslemid imaami (esiplaanil) juhtimisel Londonis mošee ees palvetamas. Illustreeriv foto: Toby Melville, Reuters/Scanpix

Briti ajaleht Evening Standard kirjutab Londoni mošees levitatud lendlehest, mis kutsus iga moslemit tapma inimesi, kes solvavad islamiusu "prohvetit" Muhamedi.

Ajalehe andmetel selgitas lendleht, et šariaadi valguses on kohtuvälised tapmised õigustatud ning "usutaganejad" surma väärt.

Pärast Evening Standardi artiklit võttis juhtumi läinud reedel käsile Scotland Yard. Politseiametnike teatel hakkavad nad lendlehte uurima ning "selgitavad, kas toime on pandud kriminaalkuritegu."

"See üritus oli mõned kuud tagasi," ütles Evening Standardile üks kõnealuse mošee regulaarne külastaja, kelle hinnangul oli üritusel üle saja inimese.

"Ma võtsin ühe, aga teised inimesed võtsid neid ka," lisas moslem, kes kinnitab end olevat lendlehe sisust šokeeritud, kuna "see jätab halva mulje."

Lendlehel oli autorina toodud mošee imaam Syed Abdul Qadir Jilani. Imaam kinnitas ajalehele, et tema pole oma nime ja pildi lendlehele trükkimiseks luba andnud.

Ka imaam ei ole lendlehe sisuga nõus ega tea, "kas, miks või kuidas" seda nende mošees levitati.