Endise Briti esikeskpankuri hinnangul ei ole Suurbritannial mingit mõtet pidada Euroopa Liiduga lahkumisläbirääkimisi, mille üle saareriigil puudub igasugune kontroll.
Nii panebki Mervyn King peaministrile Theresa Mayle ette kõnelustelt lihtsalt minema jalutada ning nõjatuda taas Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) reeglitele.
Ta selgitas, et "kui ma mandril käin, ütlevad inimesed ikka, et "no mis läbirääkimised?" Te tahtsite lahkuda ja aktsepteerige nüüd tagajärgi."
"Ma arvan, et neil on õigus," ütles King. "Ma mõtlen, et see idee istuda ja pidada neid pikki, keerukaid läbirääkimisi on miski, mille üle meil puudub igasugune kontroll."
Ja seega "peabki Ühendkuningriik olema valmis lahkuma ja kauplema lähtuvalt WTO kokkulepetest, just nagu USA ja nagu Hiina."
"Euroopa Liit on poliitiline konstruktsioon ning neil on poliitilised eesmärgid. Ühendkuningriik pole neid poliitilisi eesmärke iial jaganud ning ma arvan, et on täiesti ekslik eeldada, et ülejäänud EL meid pehmelt kohtleks," kinnitas King.
"Me oleme otsustanud, meil tuleb sellest kinni pidada."
Homme peab läbirääkimistesse takerdunud May Firenzes kõne, milles pakub arvatavasti Euroopa Liidule viiendiku nende poolt nõutud lahutusrahast ehk 20 miljardit eurot.
Paljude arvates õhust võetud ja viis korda suuremat summat sooviv euroliit olevat pakutava pisku juba ette ära põlanud.
Samal ajal räägitakse, et May kavatseb hoopis Saksa kantsleri Angela Merkeli ja Prantsuse presidendi Emmanuel Macroniga plaani pidada ning Euroopa Liidu poolt läbirääkimisi juhtivast Michel Barnier'st mööda minna.
May oli ise enne referendumit Brexiti vastu.
Poolt oli aga tema nüüdne välisminister Boris Johnson, kes sõprade sõnutsi ähvardas May liigse leebumise korral veel sel nädalavahetusel tagasi astuda.
* Britte referendumi eel lahkuma julgustanud dokumentaalfilm "Brexit: The Movie" on siin: