Lõunakorealased läinud laupäeval protestiks tuumakatsetuse vastu Põhja-Korea liidri Kim Jong-uni pilti põletamas. Foto: Jung Yeon-Je, AFP/Reuters

Lõuna-Koreal on käepärast plaan hävitada intensiivse pommitamisega Põhja-Korea pealinn Pyongyang, kui Põhja-Korea ilmutab vähimatki kavatsust viia läbi tuumarünnak, ütles relvajõudude allikas läinud pühapäeval.

"Kõik Pyongyangi linnaosad, eriti [need,] kus võib varjuda Põhja-Korea juhtkond, hävitatakse täielikult ballistiliste rakettide ja brisantlõhkeainet sisaldavate mürskudega, niipea kui Põhja-Korea ilmutab mistahes märke tuumarelva kasutusest," ütles allikas Yonhap Newsile.

"Teisitisõnu, Põhja-Korea pealinn tehakse tuhaks ning pühitakse kaardilt."

Lõuna-Korea ajalooliselt teravatooniline teade kõlas pärast Põhja-Korea viiendat tuumakatsetust, mis oli mõnede vaatlejate hinnangul kaks korda tugevam kui Hiroshima.

Oluliselt intensiivistunud olukorra analüüsi ja ohuhinnangut Hawaii osariigile ja Guami saarele, aga ka Ameerika Ühendriikide läänerannikule TruNewsi kommentaatorite poolt võib kuulata siit.

Õhtuleht kirjutas teisipäeval viitega BBC artiklile, et USA saatis vastuseks Põhja-Korea tuumakatsetusele Lõuna-Korea kohale lendama kolm strateegilist pommitajat B-1 Lancer.