Läinud pühapäeval randus luksuslikus Hispaania kuurordis Barrosa plaažil motoriseeritud meresõiduvahend ligikaudu viiekümne illegaaliga, kes pealtnägijate sõnutsi sööstsid seal asuvate kaupluste, restoranide ning nelja ja viie tähe hotellide poole.

"Vaata, kuidas nad Sancti Petri Meliá hotelli suunas silkavad… Vaata, vaata vaata," hüüdis üks sündmuse pealtnägija.

Kummist ja puust paatide ja laevukestega randumisi Hispaania plaažidel on aset leidnud ka varem.

Juba mullu väljendasid Euroopa julgeolekujõud muret, et sedasorti illegaalsete randumiste abil võidakse paigutada plaažidele islamiterroriste.

Varasemalt on plaažil päevitavaid turiste rünnatud Tuneesias, kus džihadist tappis 2017. aastal tulirelvaga 38 inimest, kellest paljud olid britid.

Tulirelva oli terrorist maskeerinud päikesevarjuks.

Eile ütles Itaaliasse ja Maltale visiidile suunduv Tšehhi peaminister Andrej Babiš, et illegaalse immigratsiooni peatamiseks Euroopasse on tarvis konkreetset tegevuskava.

"Kui Itaalia ja Malta neid ei võta, siis võtab Hispaania," hoiatas Babiš. "Ja nii me saadame migrantidele sõnumi, et Europasse on võimalik tulla – Marokost, Hispaania kaudu."

Viimasel Euroopa Liidu tippkohtumisel ütles Babiš, et varjupaigataotlejate vastuvõtmisega jätkamine on "tee põrgusse" – poliitika, mis üksnes motiveerib inimkaubitsejaid ning kasvatab nende kasumit.

Vaata migrantide maaletulekut Hispaania plaažil