Aavik, Lust ja Mihkelson. Fotokollaaž: Objektiiv

Ajakirjanik Katrin Lust avaldas sotsiaalmeedias, et eelmine Postimehe peatoimetaja Martti Aavik keelas selgelt Marko Mihkelsoni skandaali kajastamise.

"Ma ei tea, missuguseid jutuajamisi Sul oli toimetuses sees inimestega, aga ma mäletan nii selgelt vihmast ja väga pimedat novembrikuu õhtut, kui Sa helistasid mulle kella 19 paiku peale üht tööpäeva lõppu ja küsisid, kas ma tegelen "Mihkelsoni looga"," viitab Lust Aaviku väitele, et Mihkelsoni amoraalse teo mittekajastamise otsustas Postimehe toimetus, mitte tema ainuisikuliselt. 

"Vastasin, et jah, see on minu laual ja Sa ütlesid seepeale – toona siis minu ülemuse Postimehe peatoimetajana -, et sellest teemast võiks praegu eemale hoiduda," kirjutab Lust. 

Lust lisab, et vaatamata keelule ta loo uurimisest ei loobunud ja samuti tegeles teemaga Postimehe Eesti uudiste toimetaja Georgi Beltadze

"Liikusime mõlemad asja uurimisega edasi, sest meie mõlema meelest oli tegu uudisega, mida ei saa lihtsalt tegemata jätta," nendib Lust. 

Lust avaldab oma postituse lõpus heameelt, et praegune Postimehe peatoimetaja Priit Hõbemägi otsustas loo avaldada, mitte teenida poliitikute huve. 

Toimetas René Allik