Prantsuse president Macron "ei ole naiivne" ning teab, et migrantide vägivallas on süüdi Euroopa. Foto: Scanpix

Prantsuse presidendi sõnutsi ei ole Euroopas vallandunud vägivaldne kuritegevus, terrorirünnakud ning seksuaalsete kallaletungide epideemia seotud massiimmigratsiooniga, vaid selles on süüdi diskrimineerimine ja ebavõrdsus.

Emmanuel Macron pidi Ühendriikides viibides antud teemal sõna võtma seetõttu, et talle esitati George Washingtoni ülikoolis kõnet pidades kuulajate hulgast küsimus selle kohta, miks paljud naised Euroopas "Lähis-Idast ja Aafrikast" tulnute tõttu "kodust väljuda kardavad" ning "juudi rahvusest kodanikel soovitatakse mitte kanda" avalikes paikades kipat.

Naisüliõpilane palus Prantsuse presidendil selgitada, mida tolle valitsus teeb "tagamaks riiklikku julgeolekut ning Prantsusmaa ja Euroopa kultuurilist identiteeti."

"Ma absoluutselt ei ole naiivne," vastas Macron. "Meie ühiskondades on vaja rohkem turvalisust, rohkem riiklikku julgeolekut – eriti naistele."

Ning lisas otsekohe: "Ma ei usu, et need fenomenid on migratsiooniga seotud."

"Miks?" küsis Macron. Ning vastas: "Sest see pole uus ja paraku on meil olnud see probleem aastaid, et mitte öelda aastakümneid – meie maal."

"Ausalt," toonitas Macron oma siirust ning selgitas, kuidas riigi ülesanne on "pakkuda võimalusi", et "vähendada konflikte meie ühiskondades."

Konfliktides on aga süüdi Euroopa ise, kuna "väga sageli" leiab vägivald aset "võimaluste vähesuse tõttu… sest meil pole õnnestunud neid inimesi integreerida."

"Seksirünnakute epideemia on iidne Rootsi fenomen!"