Prantsusmaa president Emmanuel Macron ja Poola peaminister Mateusz Morawiecki. Foto: Scanpix

Prantsusmaa president Emmanuel Macron nimetas Poola peaministrit Mateusz Morawiecki äärmusparempoolseks antisemiidiks, kes keelab LGBT inimesi, kuna Morawiecki kritiseeris Macroni telefonikõnesid Venemaa presidendi Vladimir Putiniga, vahendab Politico.

Laiaulatuslikus intervjuus Prantsuse päevalehega Le Parisien ütles Macron, et Morawiecki kommentaarid on "häbiväärsed", kuna viimane võrdles Macroni sagedasi telefonikõnesid Vladimir Putiniga justkui Hitleriga rääkimisega.

Poola peaminister kritiseeris Macroni selle eest, et ta on vestlustes Putiniga väga vähe saavutanud: "Härra president Macron, mitu korda olete te Putiniga läbi rääkinud, mida olete te saavutanud? Kas te olete peatanud ühegi asetleidnud sündmuse?"

Morawiecki arvates ei tohiks kriminaalidega läbi rääkida: "Keegi ei pidanud läbirääkimisi Hitleriga. Kas te räägiksite läbi Hitleriga, Staliniga Pol Potiga?"

Aga Macron, kes valmistub kohalikeks presidendivalimisteks, on kaitsnud oma telefonikõnesid Venemaa presidendiga: "Ma võtan täieliku vastutuse selle eest, et olen Prantsusmaa nimel rääkinud Venemaa presidendiga, et vältida sõda ja ehitada uus rahu arhitektuur Euroopas."

Morawiecki ei ole Macroni süüdistusi kommenteerinud.

Toimetas Martin Vaher