Prantsuse president Emmanuel Macron mullu 20. juunil mosleminõukogus pidulikult ramadaanile punkti panemas. Foto: Scanpix

Kui tänavune ramadaan juuni keskel ümber saab, reformib Prantsuse president Emmanuel Macron põhjalikult islamiusu oma kodumaal.

Olulisel määral korraldatakse muuhulgas ringi islamiorganisatsioonid, halal-toitlustus ja imaamide koolitused, vahendab Breitbart viitega BFMTV raportile.

Juba on Macron oma reisidel Põhja-Aafrikasse ja Lähis-Itta konsulteerinud islami reformimise osas mitmete riigipeadega, võib Prantsuse meediast lugeda.

Muuhulgas puudutavad reformid välismaise rahastuse ja mõju piiramist ning sõltumatu rahastusasutuse loomist, mis toimiks kui palverännakute ja halal-toodangu finantseerimise ülevaataja.

Ühtlasi asutab Macron tuttuue organisatsiooni vahetamaks välja kunagise presidendi Nicolas Sarkozy loodud Prantsuse mosleminõukogu (CFCM).

See organisatsioon, mille rajab aasta algusest peale projektile pühendunud Macron, hakkab paremini esindama "Prantsuse islami unikaalset häält."

Macron töötab "Prantsuse islami" kallal