Riigikogu EKRE fraktsiooni liige Jaak Madison selgitas usutluses portaalile Objektiiv, et konservatiivide uus tõus Euroopas ning eriti kasvav populaarsus noorte seas on tingitud sellest, et nad seisavad tõeliste euroopalike väärtuste ja tugeva Euroopa eest. Madison kommenteeris ka Eesti Päevalehe süüdistusi rassismis.
EKRE noorterühm käis äsja Põlissoomlaste noortekongressil, kus arutati koostöövõimalusi ja saadi kinnitust, et konservatiivne maailmavaade on Balti- ja Põhjamaade noorte seas üha populaarsem.
"Kongressi käigus saime kinnitust sellele, et meie vaated on ühised ja erakonnad tugevnevad nii Baltikumi kui Skandinaavia piirkonnas," kommenteeris Jaak Madison EKRE noorterühma külaskäiku Põlissoomlaste erakonna noorte juurde.
Madisoni sõnul on rahvuskonservatiivid praeguste tendentside jätkudes aastaks 2020 Taanis, Baltimaades ja Soomes peamiste koalitsioonierakondadena oma maade valitsustes.
"Noorematele inimestele on suudetud väga hästi defineerida lahti konservatiivsuse mõiste," selgitas Madison konservatiivse maailmavaate renessansi tagamaid. "Kui siiamaani oli kindlasti probleem selle termini kasutamises ja sellest arusaamises, mida see endas sisaldab, mida see tegelikult tähendab, siis praeguseks hetkeks on toimunud Euroopas laiemalt selline murrang, kus on lahti mõtestatud noortele, et see kaitseb just nimelt püsiväärtuseid, see kaitseb euroopalikku kultuuri. Me ei taha segada oma euroopalikku kultuuri teiste maailma kultuuridega, sest meie jaoks erinevus rikastab selle sõna otseses mõttes ja me tahame elada täisväärtuslikus, tugevas Euroopas."
Lähtudes Eesti Päevalehe arvamustoimetuse juhi Krister Parise artiklist, uuris Objektiiv, kas Jaak Madison toetab mustanahaliste inimeste solvamist ja läbipeksmist.
"Ma pean väga suurel määral ja parimal moel lugu Dave Bentonist. Ma ei näe mitte mingisugust õigustust vägivallale, kellelegi kallale tungimisele, vihaõhutamisele," rõhutas Madison ja jätkas: "Päevalehe juhtkiri on väga räige näide ajakirjanduseetika rikkumisest kõige hullemal moel, kus omistatakse inimesele silt või sõnad, mida ta ei ole mitte kunagi öelnud, ja defineeritakse ümber tema lause sellises kontekstis, mis on temale endale [Krister Parisele] mugavam, mis kattub tema maailmavaatega."
Madison lisas, et Parise ettepanekus boikoteerida meedias EKRE-t ei ole midagi uut, sest eelmisel kuul esitas raadioeetris samasisulise ettepaneku üks ERR-i ajakirjanik, kelle arvates tuleks EKRE tegemiste kajastamist vältida.