Sorose plaanide eest hoiatav plakat Ungari linnas Székesfehérváris. Foto: Scanpix

Ungarlastelt massiimmigratsiooni kohta arvamust küsinud valitsusele on juba ainuüksi posti teel laekunud 2,1 miljonit notariseeritud vastust, vahendab Breitbart.

Ungari valitsuses kommunikatsiooni eest vastutava riigiministri Bence Tuzsoni teatel "on praeguseks laekunud vastuste põhjal praktiliselt kõik vastu "Sorose plaanile" ümberasustada Euroopasse miljon migranti" aastas.

Küsimustikule vastajad on "vastu ka nõudele, et Ungari lammutaks oma piiritara ning et juba Euroopas viibivad migrandid tuleks mingisuguse permanentse ümberasustamiskvoodi alusel liikmesriike mööda laiali jagada," kinnitas Tuzson.

Üleriigilises konsultatsioonis kaasalööjad "ütlesid samuti ei sellele, et Ungari keel ja kultuur peaksid muutuma ja minetama oma olulisuse."

Ühtlasi ollakse vastu "sellele, et "Sorose plaanist" keelduvad riigid mingisugust trahvi maksma peaksid," ütles valitsuse esindaja.

Ta nentis, et Soros küll ilmselgelt "ei hooli ungarlaste arvamusest," kuid küsitluse tulemused on tugevdanud valitsuse tahet "võidelda selle nimel, et Ungari rahva arvamust jõustatakse nii Euroopas kui Ungaris [ning], et Sorose plaan ei realiseeru ühelgi kujul."

Lekkis Sorose silmis usaldusväärsete Euroopa Parlamendi liikmete loetelu