Valik makroone ehk väikesi, sõmera koorikuga, seest pehmeid, ümmarguse kuju ning 3-5 sentimeetrise läbimõõduga prantsusepäraseid küpsiseid. Foto: Wikipedia

Prantsuse presidenti süüdistatakse laiskuse propageerimises, sest poliitik pakub kuni 74 000 eurot toetust kodanikele, kes töölt ära tulevad ja uue elustiili omaks võtavad.

Nagu ennustavad kriitikud, lahkuvad Emmanuel Macroni tõotuse tõttu tööpostilt kümned tuhanded prantslased ning juba niigi võlgades heaoluriik võib päriselt pankrotistuda.

Kampaaniat pidades ja presidendiks pürgides pani Macron ette, et töölistel võiks olla vabadus end iga viie aasta tagant töölt lahti võtta ja toetusi välja võtta.

Sel nädalavahetusel lahjendas ta küll natuke oma lubadust ja täpsustas, et niiviisi võiks toimida iga "viie, kuue või seitsme aasta tagant."

Samal ajal on tööministeeriumist lekkinud raport, mille valguses läheks plaan juba esimesel aastal maksma 14 miljardit eurot, kuna töötajad kasutaksid võimalust jääda koju logelema.

Macron arvab aga, et tema liigutus aitaks inimestel lihtsamini karjääri vahetada.

Konservatiivide leerist hoiatati, et esimesel aastal kasutaksid võimalust koju jääda 800 000 töötajat.

Macron väitis aga kõneisiku kaudu, et "see on [teatud] tüüpi vabadus, aga see on vabadus liikuda millegi suunas, mitte nautida töötu abiraha, et kaheks aastaks puhkusele minna."