Marion Maréchal-Le Pen tädi pildi taustal. Foto: Jean-François Monier, AFP/Scanpix

Prantsusmaa Rahvusrinde presidendikandidaadi Marine Le Peni õetütre Marion Maréchal-Le Peni hinnangul on tema tädi ainus jõud, mis riigi Euroopa Liidust lahti jaksab kangutada.

Ühtlasi pole kedagi teist, kes suudaks kaitsta Prantsusmaad radikaalse islami eest, vahendab noorema põlvkonna poliitikut ja parlamendiliiget Express.

Maréchal-Le Peni sõnutsi on tädi peamisi eesmärke "piirata drastiliselt sisserännet, väljuda Schengenist, haarata taas kontroll riigi piiride üle ning teada, kes tuleb sisse ja kes läheb välja."

Radikaalsete islamistide suhtes rakenduks tädi läbi "ülimalt karm poliitika." Rahvusrinne üritaks "saata riigist välja radikaalsed imaamid" ning sulgeda "kõik organisatsioonid, mis radikaalse islamiga kontaktis on."

Mis puudutab presidentivalimiste uueks soosikuks kerkinud Emmanuel Macroni, siis ei ole endine Rothschildi pankur ja Prantsuse majandusminister Maréchal-Le Peni hinnangul suutnud selgelt sõnadesse panna, mida ta valituks osutudes ette võtaks.

"Emmanuel Macronil pole vähimatki tahtmist seada küsimärgi alla Euroopa föderalismi tuumikideed, Euroopa valitsuse ideed, eurotsooni ja Schengeni tsooni," ütles ta kanalile RT.

"Emmanuel Macroni suur anne on luua imitatsioon programmist, mis tegelikult põhineb täielikult tühjusel," ütles Maréchal-Le Pen.

Macron kerkis Le Peni peamiseks rivaaliks, kui François Filloni populaarsus läks langusse väidetava libapalga maksmise tõttu abikaasale ja kahele lapsele.