Prahas toimunud konverentsil valiti liikumise Fortress Europe juhtide hulka Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Saaremaa piirkonna esimees Maria Kaljuste, kes kõneles intervjuus Objektiivile liikumise taustast ja eesmärgist.

Maria Kaljuste sõnul alustas liikumine Fortress Europe alguses sõpruskonnana. Hiljem moodustati juba poliitiliselt ühtehoidev seltskond, kuhu kuuluvad rahvaliikumised ja eri maade poliitilised parteid ja parlamendierakonnad, kes on otsustanud pead kokku panna ja vaadata, mida saab ühiselt Euroopa väärtuste kaitsel teha.

“Mina jõudsin selle liikumise juurde ühe väikese MTÜ kaudu, mis on Georg Kirsbergi ja minu ühine “laps” ning millega soovisime tähelepanu pöörata antiislamisatsioonile,” räägib Maria Kaljuste ja selgitab, et Fortress Europe liikumise kaugemaks eesmärgiks on eelkõige Euroopa päästmine.

Praktikas näebki Fortress Europe konverents Kaljuste sõnul välja pigem suhete loomise ja kinnistamise ning üksteisega tutvumise keskkonnana: “Praegu rabeleb igaüks oma nurgas, ent inimestel on siiski sarnaseid muresid ja hädasid. On palju asju, mis ühes nurgas sujuvad hästi, teises nurgas aga mitte nii hästi. On võimalik häid asju ühildada ning liigutada seda infot, mida peavoolumeedia ei taha meile edastada,” kirjeldab Kaljuste liikumise tööd.

“See ei ole otseselt ja teravalt poliitiline, vaid ühistööl ja kirglikul patriotismil baseeruv liikumine,” tõdeb Maria Kaljuste.

“Muljed on vägevad! See, et mind valiti ja see, et mind esitati liikumise juhatuse kandidaadiks ning minu isik sellisel viisil tõstatati, on rõõmustav, hämmastav ja tore. Kui saab aidata ja inimesed on sellest innustunud, siis seda võimalust tuleb kasutada,” kommenteerib Kaljuste enda valimist liikumise kolmeliikmelisse juhatusse.

Liikumise Fortress Europe kolmeliikmelisse juhtgruppi kuuluvad lisaks Maria Kaljustele veel Tatjana Festerling Saksamaalt ja Tšehhi parlamendi liige Miroslav Lidinský. Prahas Tšehhi parlamendihoones toimunud konverentsil osalesid 16 riigi esindajad, nende seas mitmete riikide parlamendiliikmeid.