Justiitsminister Maris Lauri. Foto: reform.ee

Justiitsminister Maris Lauri (Reformierakond) märkis rahvusvaheliste inimõiguste päeva puhul korraldatud paneelarutelus, et vaktsineerimise kohustuslikuks tegemine oleks tema hinnangul ühtse Euroopa tee häving. Tema sõnul tuleb aktsepteerida ka seda, et on inimesi, kes jäävad lõpuni vaktsineerimisvastase seisukoha juurde, vahendab Postimees.

"Võime öelda, et konsensus vaktsineerimise kasulikkusest on euroopaüleselt olemas. Siit edasi, selle kohustuslikuks tegemine oleks minu hinnangul aga ühtse Euroopa tee häving. See ei arvestaks mitmekesisusega ei riikides ega üksiksiku tasandil ja see ei lähe kindlasti kokku euroopaliku ilmavaatega," rääkis Lauri.

Lauri sõnul tuleb aktsepteerida seda, et kõigiga ühise seisukohani ei jõutagi, kuid teavitustööd vaktsineerimise kasulikkusest tuleb igal juhul jätkata.

Ministri hinnangul tuleb rääkida, selgitada ja võimalusi tutvustada, isegi kui see tundub juba lootusetu. "Peavad rääkima ministrid, arstid, naabrid ja sõbrad. Aga rääkimise kõrval ei tohi unustada kuulamist ja meil tuleb aktsepteerida ka seda, et ongi inimesi, kes lõpuni jäävad teistsuguse seisukoha juurde. Kuid aktsepteerimine peab olema vastastikune," lisas ta.

Lauri sõnul on inimestel olnud kõige raskem aru saada õiguste ja piirangute vaheliste piiride kiirest muutumisest.

Toimetas Martin Vaher