Prantsuse president Emmanuel Macron ja justiitsminister Eric Dupond-Moretti kohtumas käesoleva aasta septembris Marseille'politseiga. Foto: Scanpix

Politsei esindaja kohaselt on olukord Marseille's karm ja mõnedes piirkondades seadused sisuliselt ei kehti, vahendab Breitbart.

Politsei korraldas pühapäeval Marseille´ 15. linnaosas La Bricarde´i piirkonnas narkovastase operatsiooni, kui nende pihta avati Kalašnikovi automaatidest tuli. Politseinikel õnnestus varjuda ja keegi viga ei saanud, kirjutab Le Figaro. Hiljem leiti laskmiskoha lähedusest laskemoona, mis kuulub Kalašnikovi automaadile. 

Samal ajal ründas Cité Campagne Lévêque's, mis asub samuti Marseille´ 15. linnaosas, noortejõuk territoriaalse julgeoleku üksust, visates majade katustelt politseinikele kaela telliskive, pétanque'i palle ja lastes nende poole ilutulestikurakette. Rünnakus said viga mitmed politseiautod, politsei arreteeris seitse noorukit vanuses 16-17.

Juuni lõpus tulistati Marseille's automaatidest kiirrongi. 

Bouches-du-Rhône'i politseinike liidu sekretär Rudy Manna kirjeldab olukorda Marseille´ põhjapiirkonnas sõjatsoonina, kus mõned alad on "seadusevabad". 

"Marseille´ põhjapoolsetes piirkondades on sõda. Seadused seal ei kehti," sõnas Manna.

Politsei on samal ajal teatanud suure relvalao leidmisest Marseille´ 15. linnajaos. Laos olid granaadiheitjad, granaadid, lõhkeaine, laskemoon, kiivrid, kuulivestid ja laigulised vormid. Relvaladu leiti juhuslikult, kui rendipinna omanik läks oma üürikorteri lukku vahetama. "Kõik oli kasutusvalmis," sõnas politseiallikas Le Figarole.

Julgeolekuolukord, vägivald linnades ja rünnakud politsei vastu on tekitanud spekulatsioone võimalikust kodusõjast.

Eelmise aasta detsembris sõnas endine Prantsuse armee peastaabi ülem kindral Pierre de Villiers ajalehes Le Parisien järgmist: "Prantsusmaa on elanud rahus 75 aastat. Me, sõdurid, ei taha sõda. Me teame, mis sõda on. Mul on kartus, et võib tulla kodusõda."

Toimetas René Allik