Marti Kuusikt perevägivallas süüdistav Eesti Ekspressi artikkel 1. oktoobrist 2019. Foto: kuvatõmmis

"Tõsiseid kahtlustusi ei saa avaliku võimu tippu pürgijate puhul demokraatlikus ühiskonnas maha vaikida. Neist kirjutamine on õige ja vajalik, nende kajastamine on ilmselgelt avaliku huvi objektiks," kirjutavad kohtus õigeks mõistetud Marti Kuusiku kohta kahtlustusi levitanud Ekspress Meedia peatoimetajad ühisavalduses.

Peatoimetajate avalduses leitakse, et ajakirjandus ei saa käsitleda üksnes jõustunud kohtuotsuseid. "Niivõrd tõsiste kahtluste olemasolu kõige kõrgemasse avaliku võimu tippu – vabariigi valitsusse – pürgijate puhul ei saa demokraatlikus ühiskonnas maha vaikida. Neist kirjutamine on õige ja vajalik, nende kajastamine on ilmselgelt avaliku huvi objektiks," kirjutavad peatoimetajad.

Ekspress Meedia peatoimetajate ideaali kohaselt peaksid võimu juurde pääsema ainult moraalsed ja eetilised inimesed, kes on ja ka näivad sellised.

"Me kirjutasime sellest, et tõsised kahtlused on olemas ja kui kahtlustatav õiguspärase protsessi käigus õigeks mõistetakse, siis kirjutame sellest ka," lubavad ajakirjanikud.

Avaldusele kirjutasid alla Eesti Päevalehe ja Delfi peatoimetaja Urmo Soonvald, Delfi tegevtoimetaja Tarmo Paju, tegevtoimetaja ja uudistetoimetuse juhataja Mihkel Tamm, Eesti Ekspressi peatoimetaja Erik Moora ning Advokaadibüroo HEED Entsik vandeadvokaat Mari Männiko.

Toimetas Markus Järvi