Eesti valijal pole vaja liikumist Eesti 200, sest samasugust avatud, sallivat, globalistlikku, estofoobset poliitkorrektset poliitikalaadset toodet pakuvad juba praegu kuuest parlamendierakonnast viis, lisaks rohelised. Libauudistega ülesklopitud uut libaprotesti erakonda on vaja neil, kes soovivad muutuste lubamisega jätkata muutusteta, kirjutab Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) aseesimees Martin Helme.
"Viis mitte just väga tuntud inimest kuulutavad välja pätsatud nimega umbmäärase algatuse umbmääraste eesmärkide ja veel umbmäärasemate tegevustega ja Postimees kirjutab neist järgneva kahe kuu jooksul üle 70 korra, ainuüksi pealkirjas mainib 25 korral," kirjutab Martin Helme oma Facebooki-lehele postitatud artiklis, mis ilmus algselt Eesti Päevalehes.
"Samal ajavahemikul kirjutab sama ajaleht Eesti populaarsuselt kolmandast erakonnast [st EKRE-st] poole vähem. Ka ERR treib üksteise otsa lugusid ja lookesi samast algatusest. Paneb ta lausa parteide populaarsusküsitlustesse. Eks ikka selleks, et tekitada avalikkuses muljet, nagu toimuks midagi suurt ja olulist. Nagu oleks tegu mingi võimsa avaliku ootuse täitumisega," jätkab Helme, nimetades seda blufiks.
"Tegemist on ju populismi rakendamise õpikunäitega: oleme korraga nii vasak- kui parempoolsed. Oleme ühteaegu liberaalsed ja konservatiivsed (muide, täpselt sama juttu rääkis enne eelmisi valimisi Vabaerakond; hiljem selgus siiski, et see tähendab liberaaliks olemist kooseluseaduse tühistamise vastu olemisega ja paarkonna seaduse esitamisega). Regulatsioonid ei meeldi, aga regulatsioone tootev Euroliit ei kuulu kritiseerimisele. Oleme korraga euroföderalistid kui Eesti patrioodid, kuid see peaks olema multikulti Eesti."
"Tegelikult, ainus, mida nad ei ole, on rahvuslikud. Siin tuleb isegi küünilistel ideoloogiavabadel ühekordse kasutusega parteid loovate tüüpidel mingi põhimõte mängu," leiab Martin Helme.
EKRE aseesimehe hinnangul on liikumist Eesti 200 vaja neile, kes tahavad muutuste lubamisega jätkata muutusteta.
Eesti 200 tahab saada paremvasaktsentristlikuks liberaalkonservatiivseks erakonnaks