Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Martin Helme kirjutas Facebookis Priit Dievese vallandamise kaasuses langetatud töövaidluskomisjoni otsust kommenteerides, et troika otsusel ei ole traditsioonilist perekonda ja paljulapselisust toetavad seisukohad kooskõlas üldtunnustatud väärtustega.

“Kolm naisterahvast, kellest üks on sotsipartei liige, otsustasid, et eriti ühiskonnaõpetuse õpetaja ei tohi artikleid kirjutada, kui see pole eelnevalt kooskõlastatud direktoriga. Ja igal juhul ei tohi väljendada seisukohti, mis kaitsevad traditsioonilist perekonda ja paljulapselisust, sest troika teab, et see pole kooskõlas Eesti ühiskonnas üldtunnustatud väärtustega. Muu hulgas leiti, et kodanikuõpetuse õpetaja ei või avaldada artikleid, milles olevad seisukohad ei väljenda meie haridusministeeriumi kultuurimarksistide poolt kokku pandud õppeprogrammi. Mis võimu või kaalu on põhiseadusel või ÜRO inimõiguste põhihartal õppeprogrammi ees, eks!” kirjutas Helme.

“Seega, troika otsustas, et meil on a) tsensuur, b) ideoloogiline diktatuur.”

“Priit läheb asjaga kindlasti edasi kohtusse, aga jätame meelde,” jätkas Helme. “Varem või hiljem saame me võimule ja siis on vähemalt rahulik teada, et kõiki võib vallandada, kuna nad ei järgi “üldtunnustatud väärtusnorme”. Trikk nimelt on ju selles, et selle üle, mis on või pole üldtunnustatud väärtusnorm, otsustab võimul olev seltskond. Kui praegu asjal nii lasta jääda, siis pärast pole mõtet nuriseda…”

Möödunud nädalal tegi töövaidluskomisjon avalikuks oma otsuse mitte rahuldada Järva-Jaani gümnaasiumist vallandatud ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Priit Dievese kaebust, millega ta vaidlustas oma töölepingu ülesütlemise õiguspärasuse ning taotles õigusvastase vallandamise eest hüvitist.