"Räägime ikka asjadest nii, nagu need on. Küsimus ei ole selles, kas prokuratuur võttis asja üles või mitte. Küsimus on ühiskonna moraalses ja eetilises pales, selles, kas me kaitseme oma lapsi võikuste ja võigaste inimeste eest," kommenteerib EKRE esimees Martin Helme Reformierakonna Marko Mihkelsoni pedofiilse sisuga piltide ümber lahvatanud skandaali.
"Ta on mitu aastat elanud teadmisega, et on vahele jäänud pedofiilse käitumisega, aga käib rind kummis mööda ilma ringi Eestit esindamas ja riigikogus oma kolleegidega nina püsti tähtsalt ja ülbelt laiamas," kommenteeris Helme Mihkelsoni kaasust eile Postimehes ja sotsiaalmeedias, lisades et Mihkelsoni näol on tegu süüdimatu, moraalne musta auguga.
"Nagu selgub, on tegemist olnud juba vaat et avaliku saladusega, kõik justkui teadsid. Mina mitte. Ma olen väga häiritud. See, et väga paljud olid mingil moel või mingil määral asjaga kursis, on eraldi skandaal ja väga halb märk."
Helme peab vajalikuks, et avalikkus saab teada kes, millal ja mida teadis. "Kas peale Postimehe eelmise peatoimetaja Martti Aaviku teadis veel mõni toimetus? Kui teadis, miks lugu maha vaikiti? Kas sellepärast, et Mihkelson on reformierakondlane? Või kuulutakse samasse vabamüürlaste looži? Või ollakse koos lastepilastajad? Need ei ole õelad retoorilised küsimused, asi on selleks liiga tõsine," leidis EKRE juht.
"Kas lisaks ajakirjanikele teadis ka erakonna ladvik? Erakonna juht Kaja Kallas peab sel teemal kindlasti selgitusi jagama. Oma kogemuse pealt valitsuses olemisest tean, et kõrge profiiliga avaliku elu tegelaste pahuksisse sattumine seadusega jõudis nii siseministri kui peaministri lauale üsna kiiresti. Kas Mihkelsoni lugu on enam kui aasta olnud maha vaikitud selle pärast, et ta on võimupartei tähtis nina? Või selle pärast, et meil on mingi pedofiilide ringkaitse meedias, uurimisasutustes, poliitikas," küsis Helme.
Tänases kommentaaris nentis Helme, et reform on pannud JOKK-plaadi käima.
"Kaja Kallas ja fraktsiooni juht Mart Võrklaev teatasid juba, et kuna prokuratuur Mihkelsoni vastu midagi ette ei võtnud, siis pole tal vaja väliskomisjoni juhi kohalt taanduda. Harju-Rapla valijad, pange tähele, nad kõik kandideerivad teie ringkonnas. Plaani järgi paneb reform Kaja Kallase esimeseks, Marko Mihkelsoni teiseks ja Mart Võrklaeva kolmandaks just 4. valimisringkonnas," kirjutab Helme.
"Kaja Kallas ütleb, et ta teab juba kaks aastat asjast, teab seda, et asi oli politseis, et asi oli lastekaitses. Aga näe, prokuratuuri ei jõudnud, nii nagu prokuratuur ei alustanud omal algatusel midagi Liina Kersna suhtes ja ei ole kuidagi initsiatiivi näidanud Keit Pentus-Rosimannuse suhtes. Kallas leiab, et asja ei peagi rohkem torkima, sest see riivab teravalt inimeste, eriti laste eraelu. Ära sa märgi, Kaja, pedofiilsed asjad riivavad tõesti väga rängalt laste eraelu," nendib Helme.
"Selleks peabki kogu ühiskond siin olema nulltolerantsiga, et lapsi kaitsta kõige ilgemate asjade eest, mida välja on võimalik mõelda. End ülemäärase empaatia eest kiitev emast naispeaminister ei näi tundvat mingit empaatiat väikeste laste kannatuste suhtes pervertide käes. Veelgi müstilisem on refikate põhjendus, et Mihkelsoni ametit pole vaja kangutada, kuna ta on tugev välispoliitika ekspert."
Palun aidake!
"Palun aidake, tõesti palun aidake, mul sellest loogikast aru saada. Kõigepealt teeb Kaja Kallas otsuse Mihkelsoni mitte panna ministriks, sest saab teada, et talle meeldivad pildid väikeste laste intiimpiirkondadest, aga väliskomisjoni juhiks sobib panna küll, sest noh, ma ei teagi, natuke pedofiiliat on ikkagi okei? Või madalamal ametil on see okei? Aidake palun aru saada," hüüatab EKRE esimees.
"Teiseks, kui asi tuleb avalikuks, siis vaadatakse kalapilguga inimestele otsa ja öeldakse, et jep, meil pedofiiliaga probleemi pole, kui pedofiil on oma ala asjatundja? Kas te olete täiesti sõgedad, refikad?Vaatan ka, et spindoktorid on asjale pehmemat, nunnumat, vähem ohustavat pealkirja vormimas. Pedofiiliast on saamas "pildiskandaal". Noh, midagi sellist äkki, nagu oli Laari pilditulistamine või kes seda täpselt teab, pilte igasuguseid ja neid konkreetseid pole ju keegi näinud, on mingid pildid. Aga ärme räägi palun lastepilastamisest või pedofiiliast, räägime "pildiskandaalist,"" jätkab Helme.
"Ei, räägime ikka asjadest nii, nagu need on. Küsimus ei ole – vähemalt mitte poliitilisel tasemel – selles, kas prokuratuur võttis asja üles või mitte. Küsimus on ühiskonna moraalses ja eetilises pales, selles, kas me kaitseme oma lapsi võikuste eest, võigaste inimeste eest."
"Igivana reformi joru, et "süüdimõistvat otsust pole ju" ei kannata mitte mingit kriitikat. Seda, miks süüdimõistvat otsust pole, tuleb eraldi käsitleda muidugi, nii nagu tuleb riigikogu julgeolekuasutuste erikomisjonil letti võtta asutus, kes andis Mihkelsonile riigisaladuse loa – miks, millal, kuidas!?! Aga ühiskond, kus on võimalik, et võimupartei lihtsalt kehitab lastepilastamise peale õlgu ja ütleb, et probleemi pole on kukkunud moraalselt ja kõlbeliselt läbi kõige põhimõttelisemas plaanis," märgib riigikogu aseesimees.
"Rahvas, kes ei taha, ei oska või ei suuda kaitsta oma lapsi pervertide eest on määratud hukule. Mihkelsoni loo põhiküsimus selles ongi, kas meil on veel ühiskonnana lootust? Kas me võitleme oma laste eest," küsib Helme lõpetuseks.