Martin Helme EKRE kongressil. Foto: Uued Uudised

"Selle asemel, et päriselt võidelda Vene propagandaga, võtsime vastu eelnõu, mis laiendab politsei suvaõigust inimesi meelsuse eest trahvida," tõdeb Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme sotsiaalmeedias.

Martin Helme hinnangul on eile riigikogu poolt vastu võetud Vene propaganda ja sõjasümboolika keelamise seaduse tegelik sisu erinev sellest, kuidas seda avalikkuse ees esitletakse.

"Kõigepealt tuleb üle rõhutada, et see seadus ei keela kuidagi ega millegagi ei Z-tähte või georgi linti, ammugi 9. mai tähistamist. Selle seaduse abil pole võimalik kinni panna Vene kanaleid või karistada Putini jutupunktide ketramist. Seda kõike lihtsalt pole siin seaduses. Polegi muide vaja, need paragrahvid on meil ammu olemas ja nende alusel on ka inimesi karistatud ning kanaleid suletud," leiab EKRE juht.

"Inimesed, kes vastupidist väidavad pole seadust kas lugenud, pole sellest aru saanud või lihtsalt valetavad," kirjutab Helme.

"Teiseks tuleb üle rõhutada, et see seadus annab politseinikele avarad võimalused oma sisetunde ja arvamise põhjal inimestele trahvi teha, kui ametnikule tundub, et kellegi sall on kahtlases värvikombinatsioonis või tema sõnad teevad kellelegi haiget," tunistab Helme.

"Teisisõnu, selle asemel, et päriselt võidelda Vene propagandaga, võtsime vastu eelnõu, mis laiendab politsei suvaõigust inimesi meelsuse eest trahvida. Kuidas see Ukrainat aitab? Kuidas see Eestit aitab," küsib EKRE esimees.

"Tegemist on kindlasti hea poliitilise populismiga aga halva seadusloomega. Selle tõttu meie fraktsioon seda ka ei toetanud. Lepiti kokku, et jätame hääletamata või kes soovib, hääletab vastu. Mina näiteks hääletasin vastu," kommenteerib Helme EKRE fraktsiooni käitumist seaduse hääletusel riigikogus.

Toimetas Markus Järvi