"Mõõdukas" mässuline Süürias valitsusvägede pihta tuld andmas. Nagu nendib Donald Trump, pole ameeriklastel aimu, kes need inimesed on. Foto: Miguel Medina, AFP/Scanpix

USA presidendivalimiste võitja Donald Trump plaanib poliitilist pööret Süüria osas ning relvade tarnimine mässulistele Luure Keskagentuuri (CIA) kaudu ilmselt lõpetatakse.

Nagu kirjutab Reuters, on mässulised antud olukorras oma väljavaadete pärast ärevil.

Lähtuvalt Barack Obama administratsiooni poliitikast on CIA soov olnud regulaarselt rohkendada relvatarneid mässulistele ning keskenduda üha konkreetsemalt valitsuse väljavahetamisele.

Trump omakorda rõhutas oma kampaanias vastupidist ning tahab võtta kursi võitlusele Islamiriigi (ISIS, Daesh) vastu, vahendab Ron Paul Institute.

The Wall Street Journalile antud intervjuus selgitas Trump, et lõpetab tõenäoliselt “mõõdukate” mässuliste toetamise Süürias, kuna “meil pole aimugi, kes need inimesed on.”

Ta rõhutas, et USA peab keskenduma ISIS-e alistamisele.

Juba varem on Trump väljendanud muret, et Bashar al-Assadi langemine võib tuua Süürias kaasa palju hullema olukorra.

Ühtlasi on ta seisukohal, et mässuliste toetamine võib vallandada sõja nii Süüria kui Venemaaga.

Ühendriikide sisemist konflikti Obama administratsiooni ajal on iseloomustanud olukord, kus Pentagon proovib võidelda ISIS-ega, CIA ja välisministeerium aga üritavad tähelepanu ISIS-elt kõrvale juhtida ning pingutavad selle nimel, et kukutada Süüria valitsust.