Meditsiiniõde Tiffany Dover. Foto: kuvatõmmis

Koroonaosakonna meditsiiniõde Tiffany Dover minestas otse-eetris pärast koroonavaktsiini saamist. Haigla töötajate väitel ei olnud minestamine aga vaktsiinist tingitud, vahendab LifeSiteNews.

Otse-eetris on näha kuidas maskides arstid süstivad Pfizeri koroonavaktsiini viiele Chattanooga südameinstituudi memoriaalhaigla töötajale Hamiltoni maakonnas, Tennessee osariigis.

Medõde Dover vastas küsimustele pressibriifingul natukene aega pärast vaktsiini saamist, kui tal hakkas järsku pea ringi käima, ta vabandas ning seejärel minestas. Sündmus leidis aset umbes 17 minutit pärast inokulatsiooni.

Pärast minestamisest toibumist ütles Dover, et: “[see] lihtsalt tabas mind äkitselt, ma tundsin, kuidas see on tulemas. Ma tundsin end natukene suunatajuta, kuid ma tunnen end nüüd hästi ja valu minu käest on kadunud.”

Haigla töötajad üritasid kiiresti hoiduda Doveri reaktsiooni seostamisest vaktsiiniga. Dr Jesse Tucker, kriitilise meditsiini meditsiinidirektor, ütles, et “[see] on reaktsioon, mis võib kaasneda väga sageli ükskõik millise vaktsiini või süstiga.” Ta lisas, et “pole mingit põhjust kahtlustamaks, et see [reaktsioon] tulenes üldse vaktsiinist.”

Samas ei ole antud juhul tegemist üksikjuhuga. Kõigest kaks päeva varem said kaks tervishoiutöötajat sama Pfizeri vaktsiini ning neil tekkisid kõigest minutite jooksul pärast süsti valulikud kõrvalmõjud. Väljaande New York Times sõnul oli ühel tervishoiutöötajal “anafülaktiline reaktsioon, mis algas 10 minutit pärast vaktsiini saamist,” millega kaasnes “lööve näol ja ülakehal, õhupuudus ja kõrgenenud pulss.”

Teisel tervishoiutöötajal oli samavõrd šokeeriv reaktsioon, kuna tal tekkis “silmade turse, peapööritus ja kriipiv kurk 10 minutit pärast süsti”. Taaskord ei lasknud aga kohalikud arstid end nendest intsidentidest häirida. Alaska peaarsti dr Anne Zinki sõnul “ei ole kavas vaktsineerimise kava, annuseid ega režiimi muuta”.

Toidu- ja ravimiameti raporti kohaselt, mis puudutab Pfizeri/BioNTechi vaktsiini turvalisust, teatas 27% uuringus osalenutest kõrvaltoimest ühe kuu jooksul pärast vaktsiini saamist.

Toimetas Martin Vaher