Seekordses "Meediakriitika" saates tulid valdavalt jutuks ainult arvamusartiklid. Kui paljude meelest ei kuulu arvamusžanr üldse kriitika alla ja lubab justkui avaldada mida iganes, siis praktikas on just arvamus see rubriik, mille kaudu on suhtekorraldust ja manipulatsiooni võimalik avalikku arutellu kõige efektiivsemalt sisse smugeldada.

Luubi alla võeti Kaitseuuringute Keskuse teaduri Kalev Stoicescu järjekordne, justkui mahutäiteks kirjutatud tekst pahadest populistidest ja EPLi ajakirjaniku Tuuli Jõesaare pool-arvamus, pool-uudistekst MMSi fännide ja teiste alternatiivmeditsiiniuskujate kohta, mis mõlemad paistsid silma halvustava stiiliga.

Samuti käsitleti Kroonika otseselt valetavat pealkirja luuletaja Kristiina Ehini suhtes, meditsiinidoktor Adik Levini kummastavaid väiteid "naiste ja laste" pihta veekahuritest laskmisest Poola-Leedu piiril ning Piret Tali katse inkrimineerida Kaja Kallase läbikukkumisi viimase "tagatoale".

Positiivselt poolelt toodi esile Mikk Salu jätkuvat tegevust kliimaortodoksia kahtluse alla seadmisel ja Erkki Bahovski üleskutset vaktsineerimata inimeste vaenamist tagasi tõmmata.

Saadet juhtisid Andri Kiige ja Jaanus Vogelberg. Head vaatamist!