Seekordses saates “Meediakriitika” käsitleti mitmeid artikleid, kus näiliselt sõltumatud eksperdid ja teadlased väljendavad seisukohti, mida saab pidada pigem mingit ideoloogilist eesmärki kandvaks.

Läinud nädalal Meediakriitika Facebooki grupis enim hääli kogunud kaasus puudutas EPLi kajastust Varro Vooglaiu sotsiaalmeediapostitustest, kus ajakirjanikud olid oma seisukohtade toestamiseks kaasanud mitmed Tartu Ülikooli teadlased. Saatejuhid leidsid, et sisuline küsimus seisneb selles, kas Vooglaiu postitustes esitatud kahtlustused on kellegi jaoks usutavad või mitte. Teadlaste autoriteedi “taktikalise” lisamise eesmärgiks on tõenäoliselt valmistada ette pinnast selleks, et Vooglaiu Facebooki konto oleks võimalik sulgeda.

Näiteks teadlaste kummalisest käitumisest on ka Tõnis Saartsi ja Hauke Schulzi artikkel “Parempopulistid ja koroonakriis”, kus poliitikateadlased väljendavad varjamatult EKRE-vastast hoiakut ning inkrimineerivad parteile justkui eriomast “populistlikku” käitumisstiili, mis on tegelikult omane kõigile erakondadele.

Tähelepanuväärse kaasusena toodi veel välja ka Lauri Hussari EPLis avaldatud arvamusartikkel, mis on stiilipuhtaks näiteks Vene kaardi valimatust kasutamisest EKRE-suunaliste rünnakute puhul.

Saadet juhtisid Andri Kiige ja Jaanus Vogelberg. Head vaatamist!