Meelis Oidsalu ja Alari Rammo. Foto: kuvatõmmised ERRist/kollaaž

Uuest aastast hakkavad Praxise mõttekojas tööle hiljuti kaitseministeeriumi asekantsleri kohalt lahkunud Meelis Oidsalu ja MTÜ-sektoris tegev Alari Rammo, kirjutab ERR.

Sügisel katseministeeriumi asekantsleri kohalt lahkunud Oidsalust saab Praxises riigivalitsemist puudutavate tööde eestvedaja, vabaühenduste liidu huvikaitsejuhina ning seeläbi vabakonna riigipoolsete rahastamise reeglite kujundamise eest seisnud Rammo aga hakkab Praxises vastutama finantsjuhtimise eest. Rammo on tegev ka liberaalsete väärtuste eest võitlevas organisatsioonis SALK.

Oidsalu soovib enda sõnul aidata kaasa heade praktikate levikule, tuues näiteks riigi teenuseid kujundama avaliku ja erasektori tippjuhid. Oidsalu andis augusti lõpus lahkumisavalduse sisse vahetult pärast seda, kui oli endise Praxise juhi ja praeguse SALKi juhi Tarmo Jüristoga lindistatud podcastis teravas toonis riigivalitsemist kritiseerinud. Muuhulgas tõi ta vestluses välja ametnike ebakompetentsuse ja märkis, et võim on hakanud teda inimesena rikkuma.

Mõni aeg hiljem tegi riigikantselei julgeolekujuht KAPOle Oidsalu kohta avalduse, süüdistades teda riigisaladust sisaldanud memo ebakorrektses märgistamises.

Toimetas Jaanus Vogelberg