Meeleavaldajad 2015. aasta 20. juunil Berliinis loosungiga "Suruge tagasi Frontex". Foto: Scanpix

Tšehhi peaminister on lükanud tagasi Saksa kantsleri ettepaneku denatsionaliseerida ning anda Euroopa Liidule üle liikmesriikide välispiiride kaitse, kirjutab Breitbart.

Andrej Babiš võttis sõna vastulausena Angela Merkeli poolt Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitungile väljendatud seisukohale, et liikmesriikide piirivalve rolli peaks valitsustelt üle võtma Euroopa Liidu agentuur Frontex.

Nimelt teatas Merkel kodumaise ajalehe vahendusel, et "me vajame ühist Euroopa pagulasagentuuri, mis teostab välispiiridel kõiki varjupaigaprotseduure, lähtudes ühtsest Euroopa asüüliseadusest."

Ta jätkas: "Meil on vaja ühist asüülisüsteemi ja võrreldavaid mõõdupuid otsustamaks, kes saab varjupaiga ja kes ei saa. Me oleme kogenud, et ühe ja sama riigi kodanikel on Saksamaal ja Prantsusmaal väga erinevad väljavaated elamisloa saamiseks."

Ning "seetõttu me vajame Euroopas võrreldavaid varjupaigastandardeid. Me vajame ühtseid ja üleüldiseid protseduure Euroopa välispiiridel.

Ja Euroopa piiriagentuur Frontex peab saama keskmises perspektiivis tõeliseks üleeuroopalise kompetentsiga Euroopa piiripolitseiks.

See tähendab, et Euroopa piiripolitseil peab olema õigus tegutseda välispiiridel sõltumatult."

Austria asekantsler: Euroopa piirivalve on inimkaubandusega tegelev organisatsioon