Merkelil läks ÜRO rändepakti pärast parteis pingeliseks

Saksa kantsler Angela Merkel ootamas 30. oktoobril oma kantseleis Berliinis Egiptuse presidenti Abdel Fattah al-Sisit, kellega seisab ees arutelu sisserände üle Aafrikast. Foto: Scanpix

Saksa kantsler Angela Merkel seisab oma erakonnas CDU silmitsi prominentsete liikmetega, kes on hakanud vastu ÜRO rändepakti allkirjastamisele.

Nagu kirjutab Breitbart viitega Austria portaalile Kronen Zeitung, on kantslerile heitnud väljakutse konservatiivsemad elemendid tema erakonnas.

Teiste hulgas on pakti vastu tervishoiuminister Jens Spahn, kes on ühtlasi seadnud end üles kui kandidaadi Merkeli mantlipärijaks CDU juhi toolil.

Spahn rõhutas, et “debatt migratsioonipakti üle on [meie] parlamendifraktsioonis alles ees” ning lisas: “On oluline, et Saksamaa säilitaks suveräänsuse migratsiooni kontrolli ja piiramise üle.”

Merkeli suhtes on kriitiliselt meelestatud ka konservatiivse ja väärtuspõhise parlamendirühmituse WerteUnion liider Alexander Mitsch.

“Pärast aastaid kestnud kaldumist vasakule ja sotsiaaldemokraatiasse peab [WerteUnion] taastama oma konservatiivse profiili,” ütles Mitsch.

Toimetas Urho Meister

KAMPAANIA JÕUDIS EESMÄRGINI!

Täname siiralt kõiki toetajaid!